Ne İşe Yarar

Termometre Ne İşe Yarar
Termometre sıcaklık ölçme işine yarar. Havadaki ısının bizlere kaç derece olduğunu bildiren ısı ölçerdir.

Flash Player Ne İşe Yarar ?
Flash player SWF formatından olan dosyaların çalışmalarını sağlamaktadır. Ayrıca internet sitelerinde bulunan flash oyunların görüntülenebilmesine katkıda bulunur.

Mikroskop Ne İşe Yarar ?
Mikroskop içindeki mercek ve diğer bölümleri sayesinde cisimlerin kat kat büyüp incelenmesini sağlar.

Msn Ne İşe Yarar ?
Msn internet ortamında arkadaşlarla konuşmaya, oyun oynamaya, görüntülü sohbete olanak sağlayan bir microsoft yazılımıdır. Günümüzde en çok kullanılan internet programlarından birisidir.

Su Ne İşe Yarar ?
Su canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için gerekli olan bir maddedir. Su ne işe yarar sorusuna kısaca şöyle cevap verebiliriz. Su canlıların yaşamasını sağlar. Susuz kalan bir canlı ölür.

Adobe Reader Ne İşe Yarar
Bu program genellikle pdf formatında bulunan dosyaları açmaya yarar. Herhangi bir donanım veya yazılımın kullanım klavuzudur.

CD Ne İşe Yarar ?
Cd’yi herkez bilir. Bilgisayarda veya dvdlerde kullanılan bir alettir. Cd ne işe yarar konusuna gelince cd bilgi depolamaya yarar. Kısaca tanımı budur. Örneğin programları, filmleri, müzikler, resimleri ve sevdiğiniz videoları depolayıp yarar. Depoladıktan sonra bir kenara kaldırırsınız ve ihtiyacınız olduğu zaman tekrar bakarsınız.

Pc Ne İşe Yarar
Pc yani bilgisayar birçok işe yarar. İnsanların hayatını kolaylaştıran en önemli teknolojik alettir diyebiliriz. Pc’de sohbet edebilir, bilgiler bulabilir, ödev yapabilir, bilmediklerinizi öğrenebilir, video izleyebilir, resimlere ve fotoğraflara bakabilir, oyun oynayabilirsiniz. Kısacası birçok işi pc yardımıyla yapabilirsiniz.

Server Ne İşe Yarar
Server domain adının hosting sunucusu, mail sunucusu vs. gibi dns işlemlerinin yapıldığı yerdir.

USB Ne İşe Yarar
Usb herhangi bir teknolojik alette ( telefon, fotoğraf makinesi, kamera vs. ) olan bilgileri usb kablosu yardımı ile bilgisayara aktarmaya veya bilgisayardaki bilgileri usb kablosu yardımı ile teknolojik aletlere aktamaya yarayan bir çeşit teknolojik alettir.

Google Ne İşe Yarar
Google dünyanın en büyük arama motoru ve internet sitelerinden birisidir. Google, bir bilgiye ulaşmada en önemli araçtır. Kısacası google bizlere aradığımız şeyin hangi internet sitesinde yer aldığını kısa yoldan bulur.

Telefon Ne İşe Yarar
Telefon son yüzyılda bilgisayar ile adından en çok söz ettiren teknolojik alettir. Telefon haberleşmeye iletişime yarar.

Televizyon Ne İşe Yarar
Televizyon bir eğlence makinesidir. Bu karakutu diye tabir edilen teknolojik alet insanları eğlendirmeye yarar. Nasıl mı, televizyon kanallarında çıkan yerli yabancı filmlerle, showlarla, müzik klipleriyle insanları eğlendirir.

Teleskop Ne İşe Yarar
Teleskop içinde bulunan mercek ve diğer aletler ile uzayda olup biteni, ayı, güneşi ve yıldızları izlemeye yarar. Bu cisimleri bizlere daha yakın bir hale getirir.

Para Ne İşe Yarar
Para ne işe yaramaz ki. Her insan para kazanmak için yıllar boyunca çalışır. Para ile insanlar hayatlarını sürdürürler. Para olmadan hiçbirşey olmaz aşk hariç. Para olmadan elbise alınmaz, ev olmaz, yiyecek alınamaz. Kısacası insanların yaşaması için gerekli olan herşey parayla alınır.

Cam Ne İşe Yarar
Cam evlerde kullanılan bir çeşit maddedir. Cam ile evlere soğuk girmesi engellenir. Peki neden cam kullanılıyor. Normalde evin hertarafı tuğladan betondan yapılabilirdi. Camın amacı gündüzleri güneşin eve girebilmesini sağlamaktır.

Gitar Ne İşe Yarar
Gitar müzik ile ilgili bir alettir. Yani müzik aletidir. Müziği seven birisi gitar çalmak ister. Çünki çıkarttığı ses çok hoştur.

Mouse Ne İşe Yarar
Mouse yani fare bilgisayarın temel parçalarından biridir. Bilgisayarda yapılacak olan bişey mause yardımıyla daha kolay yapılır.

Kaynak: buyutec.net

Latest Comments
  1. Anonim
  2. İsmail
  3. Anonim
  4. burak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.