Nazar Nedir ? Nazar Nasıl Değer

Nazar Nedir

Nazar kelimesi arapça kökenli bir kelime olup Türkçemizde bulunmaktadır. Nazar kelimesinin anlamı dışarıdaki kötü göz demektedir. Nazar bilimsel olarakta kabul edilmiştir. Nazar insandan insana bulaşan bir çeşit kötü güçtür. Bazı insanlarda bu kötü güç çok yoğun olması ile beraber baktıkları insana hemen bulaşır. Nazar değen insan bir anda halsizleşir ve aniden hastalanır. İlk etapta nazar alan kişi kendisinin hastalandığını sanar ama kötü bir güç olduğu için zaman içerisinde yatağa da düşebilir.Nazardan korunmak için herkezin bildiği nazarlık takınılmalıdır. Nazar için Felak suresi ile Nas suresini 3 er kez okuyup şifa dilenmesi gerekmektedir.

Nazar Belirtileri

Nazarın değişik belirtiler olabilir. Size nazar değdiğini ; eğer insanlardan uzak durma gibi bir durumunuz varsa, birden halsizleşme gibi bir durum olduysa, Esneme esnasında gözlerinizden yaşlar akıyorsa ve sık sık esneyorsanız size nazar değmiş olabilir.

Nazar Boncuğu Nedir Nazar boncuğu islamiyetten önce olan türklerden kalma bir gelenektir. Nazar boncuğu, insanları kötü gözlerden koruduğuna inanılan mavi renkli boncuklardır. Genellikle göz şeklinde olur. Naza boncuğu yapım aşamasında içerisine kurşun dökülür.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.