Meyve Ve Sebzelerin Yararları Nelerdir

Sebzelerin ve meyvelerin insan hayatında bir ilaç kadar önemi vardır. Bir günde yarım kilo sebze ve meyve tüketilmesi gerekmektedir. Amerikalı bir insan mesane kanserine yakalandı. Hastalğın gelmiş olduğu aşamayı gören doktorların iyileşme mucize olur denildi. Taze meyve ve sebze suyu terapisi kullanarak hastalığını yendi.

İncirin Faydaları Nelerdir : İncir bağırsakların çalışmasını sağlar. Enerji verir ve cinsel güce iyi gelir.

Elmanın Faydaları Nelerdir : Elma böbreklerin temizlenmesine sindirim rahatsızlıklarının kontrol altında tutulmasına yardımcı olur.

Kayısının Faydaları Nelerdir : Kayısının kan yapıcı bir özelliği vardır. Güzel bir cilte ve saça çok iyi gelir. İnsanda oluşan kanserlerin önlenebilmesinde yardımcı olur. Bu yardımı kansere karşı iyi olan karatenoid kaynağıdır.

Muzun Faydaları Nelerdir : Muz kalbe ve kas sistemine çok iyi gelir. Yorgunluğa ve ishale karşı etkilidir.

Vişnenin Faydaları Nelerdir : Vişne mineral ve vitamin kaynağıdır. Koyu renkli vişneler açık renklisine göre çok daha fazla mineral içermektedir.

Greyfurtun Faydaları Nelerdir : Greyfurt sindirim sistemini uyarıcı bir özelliği vardır.Diş etlerinin kanamasını azaltır. Soğuk algınlığınada iyi gelir. Lifleriyle yenir ise kolestrolü düşürmede etkilidir.

Portakalın Faydaları Nelerdir :Portakal soğuk alğınlığının grip incilme, kalp hastalığı ve felçten korunmaya yardım etmektedir.

Mandalinanın Faydaları Nelerdir : Mandalina Enfeksiyonlara savaşmaşyı koyaştırır.

Üzümün Faydaları Nelerdir Üzüm böbreklerin çalışmasını uyarıp kalp atışını düzenlemektedir. Karaciğeri temizler. Siyah üzüm kabuklarıyla ve çekirdeğiyle yenilir ise hücre yeniliyeci özelliği vardır.

Kavunun Faydaları Nelerdir : Kavun endişelenmeye ve uykusuzluğa iyi gelir. Bağırsak ve cilt kanserine karşı iyidir.

Kapruzun Faydaları Nelerdir : Karpuz kabuğunda yer alan çinko iktidasızlığa iyi gelmektedir. Ayrıca böbreği temizleyen bir özelliği vardır.

Kirazın Faydaları Nelerdir : Kiraz kolestrolü düşürür. Özellikle sapları idrar sökücü özelliği bulunur.

Armutun Faydaları Nelerdir
: Armut kalp ve damar sağlığı açısından, alçak kan basıncı ve fiziksel performansa iyi gelmekte olan vitaminler içerir.

Çileğin Faydaları Nelerdir : Çilek sigara dumanının etkisini azaltır. Sigara içilen bir ortamdayken gün boyunca ağza iki çilek atılmasını önler.

Sivribiberin faydaları nelerdir : Sivribiber şişkinliği azaltır. Saçlara tırnaklara ve cilde iyi gelir.

Brokolinin faydaları nelerdir : Brokoli mide ve yemek borusu kanserini olma ihtimalini azaltır.

Lahananın Faydaları Nelerdir : Lahana yaşlanmayı önleyen mineral olan selenyum sağlıklı cilt verir. Erkeğin cinsel gücünü artırır.

Havuçın faydaları nelerdir : Havuç enerji verir. Karaciğerin sagra salgılanasıyla beraber kolesterolü dengelenmesine yardımcı olur.

Salatalığın Faydaları Nelerdir : Salatalık kası gençleştirir. Deri hücrelerine elastikiyet verir.

Sarımsağın faydaları nelerdir : Sarımsak tansiyonu düşürür. Ayrıca kan pıhtılaşmasını azaltır. Mide kanserinin önlediği ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği kanıtlanmıştır.

Ispanağın faydaları nelerdir : Ispanak karaciğeri, lenf bezini ve kan dolaşımını uyarır.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.