Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Gençsiniz. İçiniz içinize sığmıyor. Her gün yeni şeyler denemek, yeni yerlere gitmek, yeni giyisiler giymek istiyorsunuz. İşte size bir cumartesi gecesi arkadaşınızın doğum günü partisine giderken uygulayabilecğiniz birkaç saç önerisi. Çılgın bukleler Saçınız doğal kıvırcıksa sakın düzeltmek için jöle ya da yoğun bir sprey kullanmayın çünkü saç telleri bu uygulamayla daha da kalınlaşıp katılaşacaktır. Saçınızın yumuşaklığını korumak için yoğunluğu az olan bir düzeltici yardımıya buklelerinizi ıslatarak tarayın. Bunu yaparken her bukleyi elinize alın ve sııyı yedirerek sürün ve saçınızı tarayın. Daha sonra küçük tokalar yardımıyla isterseniz saçınızın tamamını dilerseniz bir bölümünü arkadan toplayın.

Buklelerin bir kısmını da alnınıza düşürün. Renkli saçlar Saçınıza değişik renklerde saç tutamları ekleyebilir ve böylece de sıkıldığınız saç renginizi bir geceliğine de olsa değiştirmiş olursunuz. Bu rengarenk tutamları kozmetik dükkanlarından ya da peruk satan yerlerden satın alabilirsiniz. Aldığınız her renkli tutama fön çekerken kendi saçınızı da düzleştirmeyi unutmayın. Daha sonra renkli tutamları kendi saçınızın bittiği yerden itibaren tokalarınızı kullanarak takın. Saçınız kısaysa arkadan toplayıp sadece ön kısımlara bu tutamları takarak daha da çılgın bir model elde edebilsiniz. Saçınıza şekil verdikten sonra sprey sıkıp bu modelin uzun süre bozulmamasını sağlayabilrsiniz.

Seksi bir model Saçınızı ikiye ayırıp maşalar yardımıyla uçlarını kıvırın. Kıvırdığınız kısımlara sprey sıkın. Saçınızın üst kısmına jöle sürün ve düz bir şekilde yapıştırın. Böylelikle saçınızın üstü ve altı arasında bir kontrast yakalamış olacaksınız. Düz ve renkli Bir kozmetik dükkanında bulabileceğiniz renkli saç tutamlarını bu sefer saçlarınıza fön çekerek uçlarına yapıştırın. Saçınız bu yılın modasına uygun olarak hem uzun ve düz olacak hem de renkli uçlara sahip olacak.

Viktorya tarzı romantizm Bu model için önce saçınızı maşayla kıvırın. Daha sonra bukleleri elinizle ayırın ve tarayın. Daha sonra bütün saçınızı büyük bir tokayla arkadan tutturun. Önde kalan bukleleriyse yüzünüzün etrafında sallandırın. Yumuşak bir görünüş Önce saçınızı ıslatarak krem bazlı bir balzamla ovun. Bu işlemi yaparken şekillendirdiğiniz buklelerin her birini elinizle ayırın. Daha sonra saçınızı kurumaya bırakın ya da bir kurutma makinesi yardımıyla kurutun. Saçınızı arkadan küçük ve renkli tokalar yardımıyla kafanızın ön tarafına doğru toplayın ve birkaç bukleyi önden sarkıtın. Genç kızlar için güzellik dersi Tırnak bakımı: Tırnakların kenarlarında ölü deri oluşmasının en büyük nedeni el kremi ya da losyonu kullanmamaktır. Kimse tırnaklarının kenarlarına ve ellerine yeteri kadar nemlendirci sürmez.

Bunun için en iyisi evin çeşitli yerlerine nemlendiriciler koyup gördükçe ellerimizi onlarla yumuşatmaktır. Tırnakların etrafındaki ölü deriyi almak aslında çok yararlı değildir çünkü oradaki deri bakterileri tutan bir tabaka işlevi görür. Fakat yine de kötü göründüğü için onları üstten almak gerekir. Bunun için iyi bir törpüye ihtiyacımız var. Ölü derinin üstünü temziledikten sonra tırnağa doğru itin ve bu işlemi her tırnak için en az üç kere tekrar edin. Törpüyü dairesel hareketlerle itme işlemi için kullanın ve sonunda her tırnağa nemlendirici sürün. Kaş şeklinizi belirleyin: Kaşınızın tam olarak nerden başlayacağını tayin etmek için bir makyaj fırçası ya da bir kurşun kalem alın. Bunu burun deliğinizden alnınıza doğru tutun. Kalemin kaşınızda durduğu yer kaşınızın başlama yeri biteceği yer ise gözünüzün hafif yanıdır.

Eğer kaşınızın doğal bir kavisi varsa o zaman onda hareket yaratabilirsiniz ama eğer kavis yaratmanız gerekiyorsa gözlerinizin içine bakın. Kaşınızın kavis yeri irisin üstüne düşmelidir. Kaşın şeklini belirledikten sonra da bir cımbız yardımıyla fazla tüyleri temizleyin. Bu işi bitirdikten sonra da kaşlarınızı yukarı doğru tarayın ve uzun kızımları küçük bir makasla kesin. Allık sürme yöntemleri Her şeyden önce iyi bir allık fırçası kullanın. – Aynaya bakıp salak gibi sırıtın, bu elmacık kemiklerinizin belirginleşmesini sağlayacaktır. – Fırçayı allığa sürün daha sonra fırçadaki fazlalığı almak için fırçayı sallayın. Fırçayı elmacık kemiğinizin üstünden kulağınıza doğru yavaşça hareket ettirerek sürme işlemini tamamlayın. Son olarak allığı elmacık kemiğinin üzerine son bir darbe olarak sürün ve fazlalığı bir kağıt peçete yardımıyla alın.

kadinca.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.