Gamzeli Olmanın Yolları

Şimdiye kadar değişik estetik uygulamalar için bıçak altına yatan kadınlar, bu sıralarda kalça ve yanaklarına gamze yaptırmak için plastik cerrahi merkezlerine akın ediyor.

Özellikle genç kızların ilgi gösterdiği bu uygulama ile 20 dakikada yanağa istedikleri şekilde gamze yaptırıyorlar.

Erkek ve kadınlarda gülünce yanak bölgesinde oluşan kalçada ise belin arka kısmında bulunan çukurluklar olarak tabir edilen gamze, son günlerde yeniden moda olma yolunda. Estetik operasyonların son yıllarda ne kadar çeşitlenirken, vücudun her bölgesine düzeltme, büyütme, küçültme ve gerdirme ameliyatları yapılıyor. Son dönemlerde gamze estetiği konusunda ciddi talepler aldıklarını ve 20 dakikalık bir operasyonla isteyen gamze yaptıklarını söyleyen Estetik, plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı

Doç.Dr.İbrahim Aşkar, “Estetik talepler konusunda çeşitlilikte sınır yok. İnsanların hem fiziken hem de psikolojik olarak kendilerine güvenlerinin artmasında katkısı olan estetik operasyonlar konusunda karın germe, liposuction, meme büyültme-küçültme, burun başta olmak üzere, son dönemlerde gamze estetiği konusunda da ciddi talepler alıyoruz. Özellikle yanaklarına gülünce ortaya çıkan gamze isteyen kadınlar, 20 dakikalık lokal anestezi ile bu isteklerine kavuşturuyoruz. Yüzde yapılan iki tür gamze uygulaması var. Birisi yanakta sürekli ortaya çıkan çukurluklar, diğeri ise gülünce ortaya çıkanıdır ki, bize de en çok bu konuda talep geliyor. Yüz kasları arasında gülme esnasında etkin olanı tespit edildikten sonra dikiliyor. Böylece gülünce yanakta çukurluk oluşuyor” dedi.

Giyim tarzları konusundaki moda uygulamaları ile birlikte özellikle genç kızların düşük bel pantolon tercih edenleri, kalçalarına da gamze yaptırıyorlar. Gençlerin bunun kendilerini daha seksi gösterdiğine inandıklarını söyleyen Doç.Dr.İbrahim Aşkar, belin arka kısmındaki kalça hattında istenilen bölgede derinin altındaki yağ alınmak süretiyle çukur oluşturulduğunu belirtti.

Kaynak:haberturk.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.