Estetik Ameliyatlarda Yaş Sınırı

Doğuştan yada çeşitli kazalar sonucunda insanların fiziksel yapılarında değişiklikler olabilir. Örneğin evde yada arabada oluşabilecek yangın sonucunda bireylerin vücudunun bazı bölgeleri yanabilir. Bireyin tekrar eski hayatına ve mutlu yaşamına devam edebilmesi için plastik cerrahi ile deri yenilenebilir.

Doğuştan fiziksel bozuklar ise örneğin burnun normalden daha fazla büyük olmasıdır. Doğuştan ve kaza nedeniyle oluşan bu fiziksel bozukları estetik cerrahları düzeltebiliyor.Geçmiş yıllar da estetik ameliyatı için belli bir yaş sınırlaması vardı. Bu yaş sınırlamasına göre bireyler estetik operasyonu geçirebiliyordu. Genel olarak bu yaş sınırı tüm klinik ve hastanelerde 18 iken artık devletimiz bu yasağı kaldırmış bulunmaktadır. Fiziksel bozukluğu olan birey yanında bir ebeveyn ile her hangi bir estetik cerrahından profesyonel yardım alabilmektedir.

Cerrahlar bu durumu oldukça uygun ve önemli olduğunu bildirdi. Çünkü insanların özgürce estetik olamaması gençlik dönemlerinde ruhsal sorunlara yol açabilmektedir. Kaza sonrasında yada erken yaşta estetik operasyonu ile fiziksel bozukluğun tedavi edilmesi oldukça mantıklı olarak görülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.