Estetik Ameliyat Olacak Kişilere Öneriler

İlk estetik burun estetiği olarak başlamıştır.Op.Dr.Yakup Avşar CT tarafından geliştirilerek uygulanmaya başlayan estetik çok daha eskilere dayanan bir incelemeyle oluşmaktadır.Eski heykeltraşlık ve plastik cerrahi yöntemiyle gelişerek dünya ilklerini devam ettirmektedir.Berlin ‘de bulunan Nefertiti heykelinin zarar gören kısımları incelenerek düzeltilmesiyle bulunan durumdaki haliyle eski halinide ortaya cıkarmıstır.

Nefertiti güzellikten gelen anlamındadır. Bundan 3000 yıl önce başlayan bir imparatorluk döneminin sonlanmasıyla Nefertiti sır perdesi olarak kalmıştı.Fakat Op.Dr.Yakup Avşar CT bu yapıyı alarak inceleme çyapmış ve gerçek yüzün iç sıvıda olduğunu saptamıştır.Heykelde burun ve elmacık kemikleri üzerinde oynama yapıldığı açıklanmıştır .Tarihimizde başlayan estetik günümüze böylelikle oluşup ilerlemiştir.

Şimdiki zamanda estetik tüm dünyada sürekli olarak ilgi gören bir sistem olup başvuranın coğalması ve yeni teknolojik araçlarla pürüssüz,sorunsuz oluşmasıyla ilgisini arttırmıştır.günümüz insanlarının estetiğe olan ilgisi göz ardı edilemeyecek kadar ilerlemiştir. Toplumumuzun estetiğe birçok sebebten doğan ilgisi bulunmaktadır.Özellikle çevreden oluşan etkiler insanları estetiğe daha çok yakın kılmaktadır.

kaynak: kadinca.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.