Eşsiz Bir Stil Nasıl Yaratılıır

Gece hayatından uzak yaşayan ve doğayı çok seven Cemal Hünal aynı zamanda da iyi bir rock dinleyicisi. Giyim tarzının gayet hoş olduğu ise inkar edilemeyen bir gerçek.

Issız Adam ve Romantik Komedi filmlerinde yer alan Cemal Hünal ile InStyle dergisi bir röportaj yapmış. İşte onun stilini ortaya çıkaran sorular:

Kendinize ait belirgin bir tarzınız var. Modayla aranız nasıl?

Alışverişle aram hiç iyi değil. Aradığım hiçbir şeyi bulamıyorum.

Ne arıyorsunuz, ne bulamıyorsunuz?

Güncel modayı hiçbir zaman sevemedim. Ama klasikleri çok severim. Jean pantalonlar, küt burun kovboy çizmeleri, deri ceketler…
Eskitilmiş giysiler… Eskitebildiğim ve eskidikçe güzelleşen şeyleri giymeyi seviyorum.

Bu durumda giyim tarzınızı bir de sizden dinleyebilir miyiz?

İçinde rahat hareket edebileceğim şeyleri giymeyi seviyorum. Fazla özenmeyi ve özellikle de dikkat çekici şeyleri sevmiyorum. Ama bu duruma göre değişiklik de gösterebiliyor. Uzun eski bir palto çok dikkat çekici olabiliyor ama buna rağmen çok sevip giyebiliyorum.

Ne giymezsiniz?

Parlak şeyleri ve polyesteri sevmiyorum. Sentetik deridense nefret ediyorum.

Deri ceket ve ayakkabılarınız için özel bir bakım yapıyor musunuz?

Hiçbir malzeme iyi işlenmiş bir hayvan derisinin yerini tutamaz. Kullandıkça güzelleşen birşey. Deri seninle şekil değiştiriyor ve yaşamaya devam ediyor. Ceketlerim ve ayakkabılarım için sadece eyer yağı kullanıyorum. Eyer yağının içinde bitkisel yağların yanı sıra hayvansal yağ da var. Biraz pahalıdır ama deriye çok iyi geliyor ve çok güzel eskitiyor.
Aksesuar kullanıyor musunuz?

Ayı tırnağından bir kolyem var, genellikle taktığım. Onu kendim yaptım. Dişlerden, tırnaklardan, tüylerden yaptığım tokalar ve kolyeler var. Çok da severim onları. Ben biraz hiperaktifim. Kollarım pek bir şey takamıyorum çünkü sağa sola, kapılara takılıyorum.

kaynak: askmen.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.