Erkekler Kadınlardan Ne İster

ütün erkeklerin kalplerinin derinliklerinde “güvenilmek” gizli dileği vardır. Erkekler kaç kere eşlerine “Sadece bana güvensen” demiştir?

Birçok erkek, eşlerinin bu basit isteği neden yerine getiremediklerini merak ederler. Bunun cevabı erkekler ve kadınlar arasındaki psikolojik farklılıklardır.

Bu doğum sırasında erkeklere verilen şüphesiz avantaj olan testesteron hormonunun fazlalığı ile başlar. Testesteron sayesinde kendilerini korumak ve bazı tehlikelerden kaçmak için fiziksel güce sahip olurlar.

Çoğu kız çocuğu bu yeteneğe sahip değildir. Kendilerini korumak için yeterli fiziksel güce sahip değillerdir. Eğer bir erkek çocuğu birine güvenirse ve o onu yaralarsa, o çocuk sürekli kendini fiziksel olarak korur ya da korumaya çalışır.

Küçük kız çocukları bu fiziksel güç seçeneğine sahip değillerdir. Küçük kızlar sadece o güce güvendikleri için ileride büyüyüp kadın olduklarında “güven” meselesi daha zor bir hal alır.

Yani erkekler, kadınlara size güvenmelerini söylediğinizde bu onların yapamadığından değil sizden daha savunmasız olduklarından kaynaklanır. Eğer size güvenmesini istiyorsanız, o güvenin gelişmesine yardımcı olacak birşeye ihtiyaçları vardır.

Kadınların erkeklere güvenmesi için karşılarındaki erkeğin verdiği sözleri tutması gereklidir.

Yerine getirilmeyecek bir söz vermek çok anlamsızdır. Ne yazık ki birçok kadın, erkeklere çok çabuk güvenir. Erkek arkadaşları onların romantik olmadığını ve aradıkları aşka sahip olmadıklarını söyleyip onlardan ayrıldığında sersemlerler. Bu olduğununda umutsuz bir şekilde o erkeği geri kazanmaya çalışırlar.

Bir kadın erkek arkadaşının verdiği sözleri yerine getirdiğini görmek ister, vaatler vermesi ilgilerini çekmez. Çünkü görmek duymaktan her zaman daha etkili ve güçlüdür. Kadınların bir kere görme ile fikri değişir mi? Muhtemelen hayır. Ama, düzenli olarak bir kaç hafta görürse ve davranışlar kibar, insanca olursa fikri değişmeye başlar. Kafasında çelişkiler oluşmaya başlar. Son birkaç haftadır gözlemlediği nezaket anlatılanlarla hiç uyuşmaz. Davranışlar sayesinde duyduğu tüm dedikodular karanlığa gömülür. Zamanla karakteri hakkında ki çoğu kuşku kaybolur. Eğer bir erkek kadına verildiği sözü tutmazsa endişelenmesine ve korkmasına neden olur. Kadının gözünde güven biter ve bütün kalbiyle erkeğe yeniden güvenmek ister.

Erkekler, sevdiği kadının sözlerinin davranışlarıyla uyuştuğunu görürse güvenir.

Kaynak : mynet.com

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.