Citteki Yaralar Kaşıntılar Ve Sivilceler Diyabetin Habercisi

Ciltte oluşan yaralar, kaşıntılar ve sivilcelerin dikkate alınması gerekiyor. Bunlar ileride diyabet oluşumuna neden olabilir. Bu durumlar insanlar arasında genellikle ciddi bir şekilde görünmez. Aman geçer nasıl olsa gibi bir tavır ortaya koyarlar. Diyabetin ciddi bir şekilde cilt sorunlarına neden olabileceği ve normal bir kaşıntıdan kontrol altına alınabilmesi zor olan enfeksiyonlara kadar değişik derecelerde rahatsızlıklara dönüşebilir. Ayrıca diyabet olan hastaların ciltlerinin bakımlarına diğer insanlardan daha fazla özen göstermesi gerekmektedir.

Diyabet rahatsızlığının vücuttaki yakıt trafiğe bozulmaslyla beraber bütün sistemin etkilendiği, yükselebilen kan şekerinin kontrol altına alınamaması deride birkaç hastalık ortaya çıkartabilir.

Görülen bazı deri sorunları diyabet hastalığının başladığına işaret olabilir. İlerleyen dönemlerde sinir ve damarların etkilenmesi deri bulguları şiddetlenebilir.

Diyabet hastalığında mantar ve bakterilen önde olmak üzere virüslerde kolay bir şekilde hastalık yapabilir. İyileşmeyen yaralar, sivilce oluşumu ve kıl dibi enfeksiyonlarıyla apseler bakterilerin işaretidi gibidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.