Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Her kadın güzel görünmek ve bakımlı olmayı isterler. Kozmetik ürünlere para harcamadan bir kadın evinde kolay bir şekilde cildini güzelleştirmek için maske yapabilir. Bu konu hakkında sizlere birkaç ipucu vereceğiz.

Cilt Nasıl Temizlenir
Alfa hidroksi asit içermekte olan peeling amacında olan iyi bir temizleyiciyle yüzünüzü silebilirsiniz. Uygun olan temizleyici yoksa bunu evde hazırlayabilirsiniz. Yulaf ezmesine toz pudra kıvımına getirene kadar dövündükten sonra ılık su ile karıştırarak ovalayın. Karışımı yüzünüze dairesel bir şekilde masaj yaparak yedirin. Ilık bir gbez yardımıyla yüzünüzü sildikten sonra soğuk bir su ile durulayın.

Buhar Banyosu Nasıl Yapılır Bir tane kahve fincanı içine papatya ve nane çayını koyun. İnce bir bezi elinize alın ve karşıma batırın. Bezi yüzünüze gelecek şekilde tutun. Bu şekilde 1-2 saniye bekledikten sonra bezi tamamen yüzünüze bastırın ve 10 dakike bu şekilde bekleyin.

Yüz Maskesi Neden Yapılır : Kozmetik ürünlerin içinde birçok bakım maskesi yer almaktadır. Cildi güzel bir şekilde temizleyen, nemlendirici beya cildi eksiklerini giderebilen bitanesini seçebilirisiniz. Dışarıda satılmakta olan ürünlerin yerine evde kendi maskesini yapmak istiyenler için öneriler vereceğiz. Vereceğimiz maskeleri hazırlamak için bir kase içinde karıştırın ve yüzünüze uygulayın. On dakika civarında bekleyin.

Çikolata Maskesi Nasıl Yapılır : Çikolata maskesi bütün ciltlere uygulanabilecek bir maskedir. 1/2 fincan kakao, 3 yemek kaşığı kreme, 3 tatlı kaşığı süzme peynir, 1/4 fincan bal, 3-4 tatlı kaşığı yulaf ezmesi ve 3 tatlı kaşığı yetişmiş avakadoyu bir kaseye koyup karıştırın. Yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin.

Sebze Maskesi Nasıl Yapılır : Sebze maskesi sadece yağlı ciltlere uygulanmalıdır. 1/4 soyulmuş çekirdeği çıkartılmış domates püresi, 2 tatlı kaşığı yoğurt, 2 tatlı kaşığı aloe jel, 3-4 tatlı kaşığı yulaf ezmesi, 1 tatlı kaşığı rendelenen salatalık ve 2 tane rendelenmiş nane yaprağını bir kaseye koyup karıştırın. Yüzünüze sürün 10 dakika bekleyin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.