Cildi Etkileyen Faktörler

Ciltler neden bozulur. Neden 18 yaşımdaki gibi cildim yok sorularını insanlar kendi kendine hep sorar. Bunun 4 tane ana sebebi vardır.Bunlar cildin ölü hücrelerinin dışarıya atılmaması, yetersiz kan dolaşımı, dengesiz, düzensiz beslenme ve son olarak sigara.

Gelin Bu Nedenlerin Hepsini Teker Teker İnceleyelim.

Ölü Hücrelerin Atılmaması ; Her cilt kendisini düzenli birşekilde sürekli yeniler. Bu olayda üst yüzeydeki tabakanın yerine altındaki tabakalar alıyor. Fakat bazen bu devir daim işi olmuyr ve en üstteki zararlı maddelere maruz kalan ölü hücreler dışarıya atılamıyor. Cildin en üstünde birikiyor ve cilde soluk ve donuk bir görüntü veriyor.

Yetersiz Kan Dolaşımı ; Kan dolaşımını engelleyen faktörlerden birisi stres, yorgunluk ve uyku bozukluğudur. Bu olayların insan vücuduna zararlarıyla birlikte cildede zararı vardır. Bu sebepler dolaşım sistemini etkiliyor ve cilde gerektiği kadar besin gitmiyor ve oksijen alamıyor. Bu sebepten cilt donuk bir hal alıyor.

Dengesiz Ve Düzensiz Beslenme ; Düzenli beslenmede vitamin ve antioksidan maddeleri tüketilir. Bu maddelerin cilde çok büyük faydası vardır. Bu maddeler sağlığı korumakla yükümlüdür. Düzensiz beslenince bu maddelerden yoksun kalacaksınız ve bir zaman zarfında gözle görülür bozulmalar olacaktır.

Sigara ; Sigaranın cilt sağlığı ve güzellik için zararlı bir madde olduğunu herkez bilir. Sigaranın içerisinde bulunan zararlı kimyasallar ciltte kalıcı birçok etki yapar. Sigaranın dumanı cildin donuk ve sarı bir hal almasına sebep olur.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.