Bel Ağrısından Kurtulmanın Yolları

Masa başı iş yapan insanların en büyük sorunlarından birisi kronik bel ağrılarıdır. Bu ağrılar hayatı önemli bir derece etkilemektedir. Araba kullananlarda bel ağrısı varsa egzersiz yapabilirler. Ağar yük taşıyan insanlar baş seviyesindeki yerlere uzanabilirler.

Yanlış oturma, aniden yapılan hareket, sürekli öne eğilip kalkmak, uzun süre araba kullanmak bel ağrısının görülmesini kolaylaştıran etkenlerdir.

Bel ağrısından kurtulmak için öncelikle düzenli bir şekilde egzersiz yapmak gerekiyor. Sırt ve karın kaslarını çalıştırmak için yüzme, yürüyüş, bisiklet ve koşma gibi sporlar yapılabilir. Buna ek olarak karın, sırt ve kalça kaslarını güçlendiren egzersizler yapılmalıdır. Bunlar yapıldığı taktirde bel ağrısı sorunu ortadan kalkabilir.

Bel ağrısından kurtulmak için başka bir yöntem ise düzgün bir duruştur. Yandan bakıldığı zaman kulak, omuz ve kalça aynı hizada olması gerekiyor. Karın içerde, çene ve göğüs geride olmalıdır. Her ne olursa olsun sağlıklı duruş ve oturuş bulunup uygulanması gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.