Bacaklar Nasıl İnceltilir

Mini etek giyebilmek hemen hemen her kadının hayalidir. Ama giyildiği zaman üzerinde taşımak sorundur herzaman. Bacak yapınız iyi değilse ve kalınsa bu size eksi bir yön katar. Fakat mini etek giymek istiyorsanız kendinizi ve bacaklarınızı buna hazırlayabilirsiniz.

Yüksek yoğunluğı ve bacakları güçlendirici etkisi bulunan egzersizler, bacakları formda tutabilmek için en ideal yoldur. Fakat egzersizlere başladığınızda hergün düzenli bir şekilde yapmanız çok önemlidir.

Yüzme, bisiklet, yürüyüş sporları hem yağları yakar, hem bacakları ve popo kısmını sıklaştırır. Ayrıca vücudu kalınlaştırmaz. Yani bacak inceltmek için en ideal sporlardır. Ayrıca rollerblade basenlerin ve bacakların çalışmasında oldukça etkilidir.

Bacaklarınızı kısa bir sürede inceltip sıkılaştırmak istiyorsanız bu hareketleri düzenli bir şekile yapmanız çok önemlidir.

Baldırlar Nasıl Şekillendirilir

Bacakları ortalama 90 santimetre açın. Ayak parmağınızın uçları dışarıya baksın. Elleri kalçalara koyun ve üst bacaklarınız yere hemen hemen paralele olana kadar dizlerinizden kırın. Bundna sonra elinizden geldiği kadar çok fazla parmak ucunda kalkıp inmeyi deneyin. Bu egzersiz bacaklar için birebir bir egzersiz türüdür ve baldırları güzelce inceltir.

Bacaklarınızın iç kısımlarını inceltmek için

Sağ yanınız üzerine yatın ve sol bacağınızı sağ bacağınız üzerine atarak önünüzde durmasını sağlayın. Daha sonra sağ bacağınızı uzatarak yerden yavaşça 30 cm kadar kaldırın. Bunu yaparken sağ bacağınızı dizden hafifçe kırık tutun. Hareketi yaparken bacağınızın iç kısmındaki kasları kullanmaya özen gösterin. Daha sonra bacağınızı yavaşça indirin. Zaman içerisinde hafif ağırlıkları da egzersize katabilirsiniz.

Sıkı dizler için

Bacaklarınızı omuz genişliğinde açarak ellerinizi kalçalarınız üzerine koyun. Sol bacağınızla ileri doğru elinizinden geldiğince uzun bir adım alın. Daha sonra dizden krın. Böylece sol üst bacağınız yere paralel ve sol diziniz de tam olarak ayak bileğinizin üzerinde olacaktır. Başlangıç pozisyonuna dönrerek sağ bacakla tekrarlayın. Bu egzersiz diz bölgesinde biriken inatçı yağ rezervlerini küçültür.

Bacaklarınızın dış kısımlarını inceltmek için

Sağ yanınız üzerinde yatarak bu bacağı 45 derecelik bir açıyla kırın. Yukarıda kalan bacağı ayağınızı gergin tutmaksızın önünüze doğru uzatın. Sol elinizden destek alarak ağırlığınızı öne doğru verin. Daha sonra bacağınızı yavaşça yukarı kaldırarak 2 sayı sayın ve gene 2 sayı sayarak yavaşça indirin. Bunu tekrar edebileceğiniz kadar tekrar edin.

Üst bacaklarınızı inceltmek ve sıkılaştırmak için

Bir duvarın önünde duvardan yaklaşık 60 cm kadar uzak durun. Sırtınızı duvara dönün ve sanki bir sandalyeye oturacak gibi vücudunuzu alçaltın. Sırtınızı dik tutarak üst bacaklarınız yere paralel olana değin çömelin. Bacaklarınız iyice yorulana kadar pozisyonu koruyun. Bu hareketle bacaklarınızdaki tüm üst kasları da çalıştırmış olursunuz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.