Adet Kanaması Sırasında Cinsel İlişki

Erkek ve kadınların aklında su sorunun cevabı tam anlamıyla cevaplanmamıştır. Adet kanaması sırasında cinsel ilişkiye girilir mi ? veya hamile kalınır mı ?

Bu soruların cevabını verebilmek için öncelikle adet kanamasının ne olduğunu tam anlamıyla bilmek gerekiyor. Adet Kanaması Nedir : Adet kanaması kadının rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dökülmesine adet kanaması adı verilir. Bu doku gebelik esnasında bebeğin yapışmış olduğu ve beslenmesini için gereken ortamı sağlayan özel bir yapıdır. Bu doku gebeliğin olmadığı her ay diğer yumurtalanmaya kadar yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak döker ve alttan yeni bir doku oluşur.

Adet kanamasında cinsel ilişki sorusuna gelecek olursak kanama esnasında cinsel ilişki yapıp yapılmayacağı koşullara, kişilere ve kişilerin inançlarına bağlı olarak değişmektedir.

Adet kanaması sırasında eğer erkek korkunmadan yani prezervatifsiz cinsel ilişkide bulunursa kadının yada erkeğin mikrop kapma ihtimali artabilir. Nadirde olsa adet esnasında hamile kalma ihtimalide oluşabilir. Bu olayıda göz ardı etmemek gerekiyor.

Kadınların çoğu aybaşlarında kendilerini itici bulurlar ve erkeklerin bu hallerinden rahatsız olduğunu veya olabileceğini düşünürler. Bunu itici bulan erkekler olduğu gibi kadını adet döneminde arzulayan cinsel ilişkide bulunan ve zevk alabilen erkeklerde mevcuttur.

İslam dininde kadın adetliyken cinsel ilişki yasaklanmıştır.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.