Vize İçin Gerekli Belgeler

Hemen hemen ülkelerin çoğunun vize uygulamaları birbirinden farklıdır. Bazı ülkelerin büyükelçilikleri vize işlemleri için az sayıda belge istiyebilir, bazılarıda sizi çok yorarak haddinden fazla belge ve evrak istiyebilir. Vize almak için önemli olan şey verdiğiniz evraklarda istenilen formatta, tamamen doldurulup doğru olması gerekiyor.

Gideceğiniz ülkenin büyükelçiliğine vize başvurusu yaptığınız zaman ne amaçla oraya gidiyorsunuz bunu belirtmeniz gerekiyor. Gidiş amacının belirtilmesi büyükelçiliğe yazılacak bir dilekçe yeterli olacaktır. Ülkeye neden gittiğinizi belirttikten daha sonra vize başvuru yağptığınız belgeleri görüşmeye getirmeniz gerekelidir.

Bir yerde çalışan ve şirketi olan insanlar bütün evraklarda bunu belirtmelidir.

Turistik vizelerde istenilen belgeler

şirketin antetli kağıdına yazılan vize talep dilekçesi, şirket vergi levhası, şirket faaliyet belgesi, imza sirküleri ve ticari gazete fotokobisi gerekiyor. Ayrıca banka hesap cüzdanı gerekmekte. Bordulu çalışanların bu belgelerle beraber ssk giriş belgelerini ve maaş bordolorı gerekiyor.
Ticari Amaçlı Vize

Ticari amaçlı vizelerde turistik amaçlı vizede istenilen belgelerin yanında gideceğiniz ülkedeki firma tarafından seyahat detaylarının belirtildiği, isiminize yazılmış ve imzalanmış davetiye gerekiyor.

Öğrenim Amaçlı Vize

18 yaşından küçük olan öğrenciileri annelerinden yada babalarından aldığı izin kağıdı, eğitim masraflarının nasıl karşılanacağını gösteren bir belge, ülke dışında öğrenim göreceği okuldan kabul yazısı ve anne yada babasının gelir belgesiyle şirket detayları gerekiyor.

Kaynak: buyutuc.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.