Saçlar Nasıl Çabuk Uzar

Saçın uzama olay insanın vücut kimyasının dengesiyle alakalı birşeydir. Belirli bir zamandan noktadan sonra saçların uzaması yavaşlar. Kısa bir zamanda saç nasıl uzar diye merak ediyorsanız sabrın ve iyi bakımın saçın uzamasında en önemli etken olduğunu unutmayın.
Saç uzamasında saçlardaki kırıkların temizlenmesi oldukça önemli bir unsudur. Doğru şampuan kullanımı, saç kremi ve şekillendirme ürünleri kullanıp saçlardaki kırıkları yok etmeniz gerekmektedir.

Dengeli beslenme ve sağlıklı uzun saçlar için gereken vitaminleri almanız, beslenmenize eklemeniz gerekmektedir. Sakın unutmayon, saçlarınız tamamen doğal tellere sahiptir. Bu doğal teller sağlığın iyi olmasının yansımasıdır. Vücuda iyi bakmamazsanız, saçlar istenildiği gibi görünmez. Vücuda iyi bakmalı, saç bakım programı uygulanmalı ve beslenmeye vitamin desteği verilmelidir. İyi dikkat ve bakımla saçlarınız güzel bir görünüme kavuşur.

Uzun Saçların Düşmanları

Uzun saçın düşmanı kırılma, uçuşma ve kırık uçlardır. Uyandığınız zamandan itibaren, uyanıkken ve uyurken saçların kırılmasına yol açan birçok faktör vardır. Sebebi ise yanlış yıkama ve taramadır. Saç uçlarını gerektiği kadar kısaltmamaktır. Saçları şekillendirme, yanlış beslenme ve stresli uyumak saçlarda kırılmaya neden olur.

Kaynak: buyutec.net

Latest Comments
  1. merve

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.