Saç Boyarken Nelere Dikkat Edilmeli

Saç boyama aşamasında dikkat edilecek bazı hususlar vardır.

1- Saç boyamaya başlamadan önce alerji testi yapmanız gerekmekte. Kulak arkasına ve dirsek bölümüne kullanacağınız boyadan çok az miktarda boya sürün. Eğer kaşıtı vs. gibi şeyler yapıyorsa boyayı kesinlikle kullanmayın.
2- Eğer cildinizde kaşıntı, sivilce ve değişik yaralar varsa boyama yapmayın. Boya cildin alt takabasına temas eder ve bu yüzden ciddi zararlar verebilir
3- Eğer saçınızı bir kuaförde boyatacaksanız ilk önce kuaförünüze cildinizdeki bildiğiniz sorunları ve cildinizin ne kadar hassas olduğunu anlatın.
4- Saçlarınızı kendiniz boyuyacaksanız, saçlarınızı boyuyacağınız malzemelerin son kullanma tarihlerine özenle bakın. Tarihi geçmiş boyalar satan birçok yer var.
5- Boya sonrasonda röfle gibi işleri kendiniz yapmayın ve bu işleri evde yapmayın. Boyadan sonra açma ve röfle gibi işleri bir kuaförde yaptırmanız daha yararlı.
6- Saçlarınızı boyatacağınız kuaförlerin kalitesine, hijyenine çok özen göster. Ucuz kuaförlere değil kaliteli kuaförlere gidin. Ancak fiyatı ucuz olan her kuaför kötü değildir. Öncelikle salonun kalitesine bakmanızda fayda var.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.