Maldiv Adaları Ve Maldivlerde Tatil

Balayına çıkacakların en gözde cennet adası Maldivler. Ayrıca deniz, güneş kum tatili yapmak isteyenler için de çok uygun. Adalardaki su üstü bungalovlar pek çoklarının hayalini süslüyor.

NEREDE? Maldivler, resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusunda 1.200 adadan oluşan bir devleti. Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre (435 mil) güneybatısında yer alıyor

ULAŞIM NASIL? Türkiye’den iki havayolu şirketi Maldivlere Dubai ya da Doha aktarmalı olarak uçuyor. Toplam 8 saat uçuş süresi. Turizmciler, vize istenmemesi ve diğer adalara göre ulaşımın daha uygun olması nedeniyle Maldivlerin tercih edildiğini vurguluyor.

NE ZAMAN GİDİLİR?Maldiv adalarında bol yağmurlu ekvator iklimi hakim. Maldiv Adaları’na yılboyu gidilebilse de Mayıs’tan ekime kadar yağışlı olabilir.

Maldivlerde bin 200 adanın 200’ünde insan yaşıyor. Yerleşim bulunan 200 adadan 90’nında Maldivliler, 110 ada ise “otel ada” şeklinde kullanılıyor.

NE KADAR? Maldivlerde 5-6 gecelik konaklamanın kişi başı maliyeti yaklaşık olarak 2000-2500 euro olduğu belirtiliyor. Bu fiyata uçakla ulaşımın dahil olduğu ifade ediliyor.

Maldivlere gelenlerin büyük bir çoğunluğu deniz üstündeki bungalovlarda konaklamak istiyor deniz üstündeki bungalovlarda kalmak, sahildeki bungalovlarda konaklamaktan daha pahalı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.