Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Kullanılır

Karınca yumurtası yağı kıllı veya tüğlü olan bölgeye yapılan ağda, cımbız ve epilasyon gibi yöntemlerden sonra tüy ve kılların kökünden alınmasından sonra karınca yağı tüyerden arıdırılan bölgeye sürülen bir yağdır. Karınca yağı sürülen bölgede ortalama 5 ile 10 dakika masaj yapılarak sürülür. Bu işlemi gece yatmadan önce yapmanızda fayda var ve ortalama bu işmei 4 veya 5 kere tekrarlamanız gerekiyor.

Tüyler ağda, cımbız veya epilasyon ile alındıktan sonra ciltte tahrişlenme olduysa duş alarak yada tahriş olan bölgeyi soğuk su ile yıkamanız gerekmektedir. Yıkadıktan sonra bir süre cildin dinlenmesni bekleyip karınca yağını ondan sonra cilde sürmenide fayda var. Unutmamanız gereken bir not ; karınca yağını tüyler kökünden alındıktan sonra sürülmesi gerekiyor. Sürülen karınca yağı masaj yapma şeklinde sürülmelidir. Bu işlemin etkili olması için tüyler yeniden çıkana kadar bekleyip aynı işlemi birkaç kez daha tekrarlamanız gerekiyor. Tüylerde ilk ayda çok belirgin bir azalma görülür. Daha sonraki sefer ve aylarda tüyler tamamen yok olabilir.
Karınca Yağında Dikkat Edilmesi Gereken Bazı Şeyler

Karınca yağını yüz dahil vücudun her bölgesine sürülebilir. Yüzünüzdeki istenmeyen tüylerden birşişe karınca yağı ile kurtulmanız mümkün.

Karınca yağının bir yan etkisi yoktur. Karınca yağı tamamen doğaldır ve tüyler kökünden alındıktan sınra masaj yaparak sürülür. Bu işlem tüyleryeniden çıkana dek yapılır. 1-2 ay içinde etkisini gösteriyor ve daha sonraki aylarda tamamen yok oluyor.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.