Kadınlar Neden Aldatır

Bir erkek bir kadını ne kadar severse sevsin, eğer kadın erkeği sevmiyorsa bu evlilikle sonuçlanmaz. Gerçek olan kadının erkeği seçtiğidir. Erkekler kadonı seçemez.

İnsanlar bir canlı oldukları için doğası gereği tekeşli olmaya yatkın değildir. Doğacak olan bebeğin ebeveyninin belli olması için evlilik gelişmiştir. Bu olayla birlikte aldatma sorunu ortaya çıkmıştır.

Toplumda aldatma konusunda erkekle bakış ile kadın bakış çok farklıdır. Erkeğin kadını aldatması toplumda sadece çapkınlık olarak adlandırılır. Kadınlar aldattığı zaman argo hoş olmayan kelimeler söylenir. Peki Neden Böyle ?

Bu yazıda anlatmak istediğimiz kadınlar aldattığı zaman erkeklerde yapıldığı gibi çapkınlık olarak adlandıralım hoş görelim değildir.

Kadınlar Niye Aldatır

Bunun nedenin çok detaya girerek anlatmayacağım. İkiye ayırarabiliriz. 1. si ilgisizlik, 2.si cinsellik’ten dolayı kadınlar altadatabilir. Daha çok neden var fakat en çok bilinen ve en çok aldatma bu 2 nedenden gerçekleşir.

Kadınların hepsi evlilik hayatlarında illaki ilgi ister. Bütün insanlar ilgi isterler fakat kadınlarda bu ilginin boyutu erkeklere göre daha fazladır. Evliliği hangi zamanında olurs olsun, erkek ilgisiz davranırsa kadınla ilgilenmezse kadın ilgiyi başka birilerinde arayabilir. Bu durum ekonomik yönten kendi parasını kazanabilen, kimseye bağlı olmayan kadınlarda daha hızlı gelişir.

İlgisizliğin nedeni, günlük hayatta yoğun iş temposu vs. olabilir. Bütün ilgisizliklerde ortaya çıkan durum çocuğun varlığı, kadının sakatlığı vs. gibi nedenlerden dolayı aldatma olabilir. Fakat kadına gösterilmeyen ilgi aldatmayı oluşturacak en önemli sebeplerden birisi olarak görülmektedir.

Aldatmanın diğer sebebi ise cinselliktir. Cinsel manada yeterli olmayan erkek kadınları aldatmaya yöneltebileceği gibi diğer nedenlerin oluşuda buna sebep olabilir. Kadınların

aldatma nedenleri erkeklerin anlayamayacığı değişik nedenlerdende olabilir.

kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.