İnternetten Canlı Maç Nasıl İzlenir

Canlı bir şekilde internet üstünden maç izlemenin birçok farklı yolu vardır. Birincisi wep siteleri üstünden video playerler ile izlenmektedir. Digiturk bu tarz siteleri kapatmak için davalar açmış ve hemen hemen hepsi kapanmıştır. Bu yüzden farklı yollar tercih edilebilir.

Bedava bir şekilde canlı canlı maç izleyen kullanıcıların başvurduğu siteler Türk Telekom tarafından erişimi engellenmişti. Futbol severler başka çare arayışlarına girdiler. Bu şekilde internet kullanıcıları Sopcast ve TVU isiminde iki tane program buldular. Bu programların genel mantığı bir tane yayıncıyla bir çok izleyen mantığı vardır. Lig tvden maçları canlı izlemek isteyenler Sopcast ve TVU programlarıyla yayının internete açmakta olan yayıncıya bağlanıyorlar ve yayını direk o kişiden izliyorlar.

İnternet üzerinde çalışan programlar vasıtasıyla maç izlemek isteyen kullanıcıların ilk olarak yapmaları gereken bu programları indirmektir. Programları indirmek için TVU ve SOPCAST’in web sitesine girmeniz yeterlidir. Programları indirdikten sonra tek yapmanız gereken maçları yayınlayan kişilerin kanal adlarını bulmaktır. Bazı forum siteleri her maç için yayıncıların listesini vermektedir. O siteler üzerinden yayıncıların kanal adreslerini kullandığınız program yardımıyla açıp, maçları izlemeye başlayabilirsiniz.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.