İnternet Sitesi Nasıl Yapılır

wep sitesi yapmak için ilk olarak basit bir html kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.
Html dili diğer web kodlama dillerine göre daha basit ve daha anlaşılabilir bir dildir.

Html kullanarak basit html web şablonları oluşturabilir, istediğiniz bir şekilde şablonlarınıza görsellik katabilir ve anlık olarak tasarlayıp dizayn ettiğiniz sayfayı görebilirsiniz.

Html dilinin en keyif verici tarafı yaptığınız sayfaları anlık olarak izleyebilmenizdir. Diğer kodlama dillerinde bu mümkün olmamakla beraber bir sonuca ulaşmanız için baya çaba sarfetmek gerekmektedir. Diğer kodlama dilleri sizi çok zorlayabilir.

Bir wep sayfası oluşturmak için html bilgisinin yanı sıra azda olsa Css + xhtml bilginiz olması gerekmektedir. Xhtml ve css kullanımı sayesinde oluşturacağınız şablonlara daha göz alıcı şablonlar oluşturmanız mümkündür.

Kendi bilgisayarınızda bir web sayfası oluşturduğunuzu farzedersek ; bu web sayfasını web ortamında yayınlamak, ziyaretçilere gösterebilmek için bir alan adı ve oluşturduğunuz web sayfasını barındıracak kadar bir hostinginiz bulunması gerekir.

Bir web sayfanız olması için illaki Html bilginiz olmasına veya parasını vererek bir alan adı, bir hosting almanıza gerek yoktur.

Kişisel bir site yapacaksanız piyasada birçok ücretsiz blog sistemleri mevcuttur. Bu blog sitelerinde ücretsiz hesap açabilir, açtığınız hesapta dilediğiniz şekilde web yayını yapabilirsiniz.

Latest Comments
  1. serap altay

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.