Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer

Gözaltında oluşan morluklar hemen hemen bütün insanlar tarafından şikayet edilmektedir. Peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü ? Göz altı morluklarının 3 nedeni vardır. Bunlar kan dolaşımı, melanin etkisi ve Uykusuzluktur.

Kan Dolaşımı : Vücutta yavaş kan dolaşımı göz altı morluklarına neden olabilir. Genellikle karasal bölgelerde oluşabilir. Yavaş kan dolaşımı insan cildinde demir oksitli pigmentlerin birikmesine neden oluyor. Kan dolaşımından kaynaklı morlukların çözümü zordur. Fakat retinol ve K vitamini morlukların giderilmesinde etkilidir. Fakat kesin sonuç görülmez.

Melanin Etkisi: Melanini gözaltındaki morlukların oluşmasına neden olur. Güneş ışığı melaninin ortaya çıkartır ve bu melanini cildi koyulaştırır.

Uykusuzluk Yüzünden Gözaltı Morlukları

Uykusuz kalmak kan akımını yavaşlatır ve göz altında halka şekilinin oluşmasına neden olur. Gözaltındaki morluklardan kurtulmak için önce güneşten korunun. Güneşten koruyan kremler ve güneş gözlüğü kullanın. Bu sadece gözaltının moralmasını önlemek içindir. Gözaltında oluşan morluklar hastalık belirtisi olabilir. Bu yüzden muayene olmalsıınız..

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.