Gizli Numara Nasıl Engellenir

Hergün telefonunuza birçok kez gizli numaradan arama geliyor ve bundan bıktınız mı ? Arayan gizli numaraları engellemek mi istiyorsunuz. İşte size gizli numaradalardan nasıl kurtulacağınızla ilgili yöntem…

Gizli numaralardan birdaha aranmak istemiyorsanız Turkcell hattı kullananlara Turkcell kendi müşterilerine gizli numaralardan kurtulmak için ücretsiz bir hizmet veriyor.

Turkcelin açıklamasına göre gizli numaradan gelen aramaları kabul etmek istemeyen müşteriler için ücretsiz olaran bir servis aracılığı ile gizli numaralardan gelen aramaları rahatlıkla engeleyebilecek bir sistem kurulduğunu söylediler.

Bu hizmetin detayları

Bu servisin kullanılması halinde sizin telefonunuz çalmadan arayan gizli numara otomatik bir çekilde geri çevrilecek.

Bu servis ile arayan kişi aradığınız gizli numaradan bu aramayı kabul etmemektedir diye bir sesle karşı karşıya gelecek ve numaranızı görünür bir hale getirere aradığınız kişiye ulaşabilirsiniz şeklinde bir anons ile karşı karşıya kalacak.

Bu servisi kullanmak için yapılması gereken şey çok basit. Gizli numaradan arama kısıtlama servisini; aktif hale getirmek için *253# ; iptal etmek için #253# yazıp YES tuşuna basmak yeterli.
Gizli numaralardan gelen aramaları engellediğinizde, gizli numaradan sizi arayacak kişiler aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir uyarısını duyacaktır.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.