Erkeklerde Saçın Önemi

Erkeklerde saç neden önemlidir. Bunu hem kadınlar hem erkekler çok merak eder. Erkeklerin tek süsü saçlarıdır diyebiliriz. Mesela kadınların birçok süsü olabiliyor. Makyaj yapmak, küpe takmak, bilezik takmak vs. gibi şeylerle süslenirler ve güzel gözükürler. Erkekte saçlar çok önemlidir. Çünkü erkeğin başka süsü yoktur. Sürekli saçlar taranır şekiller verilir. Bu yaşadığımız günümüzde geçerli olan birşey değil. Eskilerdede çok önemliydir erkeklerin saçı. Nedeni ise eskilerde erkekteki saç iktidarın simgesi halindeydi. Kısa bir not ; antik zamanlardaki heykellere dikkatli bakınız. Hiç kel heykel var mı ?

Erkeklerde saç döküldüğü zaman alın yükseliyor, erkeğin yüz şekli değişiyor, yaş yükseliyor ve saçları dökülen erkekler oldukça olgun gösteriyor. Saçların tamamı bir anda döküldüğü zaman yakışabilir, fakat yavaş yavaş döküldüğü zaman kötü bir görüntü oluşturur.

Bu olayda her erkeği oldukça rahatsız eder. Niyemi çünki kötü gözüküyor. Saçı yavaş yavaş dökülen erkek genelde saç ektiriyor. Çünkü saçlar erkeğin tek süsüdür. Eğer saç ektirecekseniz kesinlikle bir uzmandan yardım alın.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.