Erkeklerde Erken Boşalma Sorunu

Erkeklerde erken boşalma sorunu çok sık görülen bir olaydır ve cinsel sorunların en başında yer almaktadır. Cinsel ilişki esnasında erkeğin istem dışı kontrolsüz bir şekilde boşalmasına erken boşalma adı verilmektedir. Bazı durumlarda ilişkiye başlamadan hemen öncede boşalma görülebilir.

Erken Boşalma Nasıl Olur

Erken boşalma cinsel ilişki esnasında erkeğin vajinaya girmeden, giriş esnasında yada girdikten birkaç saniye sonra boşalmasına verilen isimdir. Bu olayda erkeğin boşalma süresini denetlemesi ve kontrol etmesi bozulmuştur. Kontrollü bir cinsel ilişki saatler süren boşalmama, eşinin orgazm olmasını beklemekdeğildir. Uyarılmayla haz esnasındayken cinsel ilişkiti sürdürebilmek ve istediği anda boşalabilmektedir. Erkek bazen hızlı ve heyecan verici bir boşalmayı tercih edebileceği gibi bazende uzun süren bir ilişki isteyebilir. Erkeğin boşalma zamanını seçme gibi bir lüksü yoltur. Erkek istesede istemesede uyarılma anına geldiği zaman hızlı bir şekilde istemsiz ve kontrolsüz boşalırlar.

Erken Boşalmanın Sebebi Nedir

1- Az cinsel ilişkide bulunmak. Uzun bir süre kadından ayrı kalanlarda, cinsel ilişkiye ara veren erkeklerde yeniden bir ilişki kurmaya çalışmada erken boşalma görülebiliyor.

2- Stres erken boşalmanın en büyük nedenlerindedir. Erkeğin cinsel yaşamı olsun veya olmasın stres nedeniyle erken boşalma görülür.

3- Tecrübesiz olan genç erkeklerde erken boşalma görülür. Bu boşalma çabuk ve hızlı bir şekilde oluşur.

4- Korkma, üzüntü ve sevinç esnasında çok kuvvetli olduğu zamanlarda vücudun bu durumlara uyum sağlaması sınırlı ve yetersizdir. Bu erken boşalmayı oluşturabilir.

5- Erken boşalmanın diğer nedenide ergenlik çağında çok fazla masturbasyon yapmaktır.
6- Erkeğin ilk cinsel deneyimini erken yaşta ve uygunsuz bir ortamda yapmış olması
7- Erken boşalmada kadının isteksizliğide neden olabilir.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.