Elma Sirkesinin Faydaları

Elma sirkesi birçok derde deva diyebiliriz. Zayıflamadan saç sağılığan, citte yorgunluk sorunlarına kadar birçok sorunda etkilidir. Peki Elma Sirkesi Hangi Alanda Ne Faydası Var
Zayıflamada Elma Sirkesi ;

Bir tas ılık suya iki kahve kaşığı elma sirkesi koyun. Bu karşıma Bir kahve kaşığıda bal ekleyip karıştırın. Bu güzel bir rejimle beraber karışımı iştiğiniz zaman düzenli bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Akne Tedavisinde Elma Sirkesi

Elma Sirkesini su ile hafifce seyreltin ve yüzünüzü seyreltilmiş elma sirkesi ile temizleyin. Daha Sonra su ile tekrar temizleyin. Elma sirkesi hem cildi yumuşatacaktır hemde içerisinde bulunan antiseptik özelliği ile akne hastalığına sebeğ olan mikropları yok edecektir.

Kepeksiz Saçlar İçin Elma Sirkesi

Saçları yıkama işleminiz bittikten sonra son durulama suyuna elma sirkesi dökün. Elma sirkesi hem kepeği büyük ölçüde azaltacaktır hemde parlaklık kazandıracaktır.

Boğaz Ağrısı İçin Elma Sirkesi

Bütün boğaz ağrılarında 1 bardak suya ilave edeceğiniz 1 kaşık elma sirkesi ile yapılacak gargaralar boğaz ağrılarınıza iyi gelecektir.

Ciltteki Lekeler İçin Elma Sirkesi

Çeyrek litre suya üç tane çorba kaşığı elma sirkesi dökün. Bu karşımı kaynatın ve ateşi kısın. Başınıza bir örtü koyup daha sonra yüzünüzü bu karışımın buharına tutun. Daha sonra yarısı sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin.

Migren İçin Elma Sirkesi

Bir tasa aynı miktarda elma sirkesi ve suyu koyup bunu kaynatın. Kaynadıktan sonra altını kısın ve yüzünüzü buhara tutun. Bu şekilde ortalama 3 dakika durursanız migren ağrılarınız bitebilir.
Yorğunluk ve Uykusuzluk İçin Elma Suyu

1 litre suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi ve bir fincan bal koyun. Yatmadan önce 2 yemek kaşığı bu karışımdan için. Uyukunuzun düzeldiğini ve yorğunluğunuzun azaldığını göreceksiniz.
Kaşıntılar İçin Elma Sirkesi

Böcek ısırmalarında, değişik kaşıntılarda, arı sokmaları gibi kaşıntı sorunlarında kaşınan bölgeye sürülecek olan elma sirkesi kaşıntıyı yok edecektir.

Mide Bulantısı İçin Elma Sirkesi

Mide bulantısından kurtulması için ılık elma sirkesini bir beze batırıp daha sonra sıkın ve mide üstüne yerleştirin.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Sivilceleri yok etmek için elma sirkesini su ile seyreltin ve yüzünüzü elma sirkesi ile silip daha sonra durulayın. Elma sirkesi sivilceye neden olan mikropları yok eder.

Varisler İçin Elma Sirkesi ;

Varisler ağrılara yol açabilir. Bundan kurtulmak için sirkelenmiş bir bez ile bacağınızı sarın ve ortalama 30 dk bekletin. Bu işlemi sabah akşam yapın

Nasırlar İçin Elma Sirkesi ;

Bir dilim bayat ekmeği elma sirkesine batırıp nasırlı bölgenize koyarak gece boyunca orada tutun. Sabah uyandığınızda sertliğin kaybolduğunu göreceksiniz. Bir başka yol ise ılık suyun içine yarım bardak sirke koyup, yarım saat nasırlı bölgeyi bu suda bekletmek ve sonra bir havlu ile kurulayıp ponza taşı ile bölgeyi ovuşturmak.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.