Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır

Gereksiz yok yere harcanan elektrik hem cebizini yakıyor hemde çevreye zararlar veriyor. Şimdi size elektrik faturalarınızı yarıya indirmenin bazı yollarını vereceğinz. İşte Elektrik Faturaları Nasıl Yarıya İndirili

1- Beyaz eşya alırken alınan eşyanın A sınıfı olmasına dikkat edin. A sınıfı beyaz eşyalar daha az elektrik su ve detarjan harcarlar. A sınıfı beyaz eşya almanızda fayda var.

2- Evinizdeki ampülleri değiştirin. Yerine enerji tasarruflu daha az elektrik tüketen ampüller alın. Bu şekilde ortalama % 70-75 gibi bir tasarruf yapabilirsiniz.

3- Ampüllerin temiz olması elektrik faturasının biraz azalmasını sağlar. Kirli ampüller % 25 daha fazla elektrik harcar.

4- Bulaşıklar ve elbiseleri yüksek derecede yıkamayın. Bulaşıkları için 50 derece, renkli elbiseler için 30, beyaz elbiseler içinde 40 derece yeterlidir.
5- Elektrikli fırınlar kullanmayın. Tavsiyemiz mikrodalga fırınlardır. Elektrikli fırınlara oranla daha az elektrik tüketir.

6- Buzdolabınızı, ocak ve kalorifer gibi ısı sağlayan araçlardan uzak tutmanız elektrik tüketiminin azalması için önemlidir.

7- Çamaşır ve bulaşık makinelerini gece çalıştırmaya özen gösterin. Elektriklerde gece indirimli tarife vardır.

8- Bütün elektrikli araç gereçler kapalı konumdada olsa prize bağlı olduğundan elektrik harcarlar. Bilgisayar, plazma tv ve dvd oynatıcı gibi aletlerin fişlerini çekmenizde fayda var. Bu sayede güzel bir tasarruf yapabilirsiniz.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.