Diş Beyazlatma Teknikleri

İki tane diş beyazlatma yöntemi vardır. Birisi diş hekimlerinin kliniklerinde uygulanmakta olan ofis bleaching yöntemidir. Diğer ise dişlerini beyazlatmak isteyen kişilerin evlerinde yaptıkları home bleaching yöntemidir. Evde yapılan home bleaching yönteminde kişinin dişlerine özel şeffaf bir kalıp hazırlanıyor. Bu kalıbın içerisine koyulmakta olan özel bir jel vardır. Kişi bu kalıbın içerisine bu jelden istediği kadar koyup ağzına takıyor. Bu kalıp adeta şeffaf bir damaklık şeklidedir ve bu şekilde dişin üzerine yerleştiriyor. Bu kalıp günde ortama 1 saat takılmaktadır. Ortalama 10 yada 15 günlük kullanımdan sonra hasta isteği diş beyazlığına ulaşabilmek.

Kliniklerde yapılan yöntemde ise dişin durumu ve şekline göre 3 ila 4 seansta diş beyazlatma işlemi gerçekleşiyor. Beyazlamayı sağlayan jel kişinin dişine sürülüyor ve ışın yardımıyla beyazlatma işlemi gerçekleşiyor. Bu ışık lazer veya değişik bir ışın kaynağı olabilir. Bu işlemde ayrıca dişlere oksijen veriyor ve bu şekilde dişin renginin açılması sağlanabiliyor. Bu klinikte yapılan işlemler hastanın diş durumuna göre tek seansta da bitebiliyor.

Beyazlatma Yöntemlerinin Dişlere Bir Zararı Var Mıdır ?

Şu ana kadar beyazlatma yöntemlerinin ıspatlanan bir zararı yoktur. Dişlere zarar vermediğini gösteren birçok araştırma vardır. Yani beyazlatma yöntemlerinin dişlere zarar verdiğine dair hiçbir kesin bilgi yoktur.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.