Büyü Nedir Büyü Nasıl Yapılır

Büyü isimini sıklıkla duyarız. Bir sürü insan büyüden söz eder. Fakat genelde çoğu kişi büyünün ne olduğunu tam olarak bilmezler.

Büyü, yanlış ve kötü yöntemlere başvurarak masum bir insanın iradesini elinden almayadenir. Değişik yollar kullanılarak bir insanı yönetim altına almaya, masum insana istenileni yapmaya büyü isimi verilir. Büyüyle bir insanı istemedği şeylere zorlamak, o insana istemediği hareketleri yaptırmak doğru bir hareket değildir.

Büyücülük  dine ve inanca kesinlikte karşı, batıl inançlara dayalı bir işlemdir. Reçetelere, formüllere ve bunlara değişik anlamlar yükleyen birşeydir.

Bir kitapta büyücülük şu şekilde tanımlanmıştır ; büyücülük şeytanı tanımaya yarayan bir sanattır. Büyücü tarafından şeytan ve yardımcılarını kendilerine gösterirler yada kendinlerini göstermeyip de talep edilen şeyi yerine getirirler.

Büyü işlemlerinin genellikle olumlu olan Ak Büyü yada olumsuz lan Kara Büyü , Kırmızı Büyü bir enerki akışına dayalı olduğu söylenlenmektedir.

Büyü Ne Zaman Yapılır

Herşeyi yapmanın bir zamanı olduğu gibi büyü yapmanında bir zamanı vardır. Büyüler genelde geceler yapılır. Fakat şeytanla işbirliği olan büyücülerin saati yoktur.

Büyünün cinsine göre zamanı ayarlanır. Ara açma, ayırma, düşman etme gibi büyüler ayın 15inde yeni ay küçülmeye başladığı zaman yapılır. Bağlama, emre alma gibi büyüler ise ayın hilal durumunun 15 ine kadar yapılır.

Büyü Çeşitleri

1- Ak Büyü
2- Kara Büyü
3- Kırmızı Büyü

Ayırma Büyüleri
1- Sabun ve Saçtan Yapılan büyü
2- Kaşık ile yapılan büyü
3- Domuz yağı ile yapılan büyü
4- Ölü toprağı ile yapılan büyü

Büyü Günah Mıdır ?

Bazı insanlar büyü yapmanının günah olmadığını hatta iyilik sayılabileceği iddaasında bulunuyorlar. Ama bu gerçek değildir. Her insanın bir kaderi vardır. Allah her insan kaderini çizmiş ve insanlara irade gücü vermiştir. İnsan doğar ve kaderine göre ömür sürdürür. Ömrünü sürdürürken iyi ve kötüyüde ayırmak için vicdanını kullanır. Doğru bir şekilde doğru bir yolda yürümesini irade sağlar. Bir insana büyü yapıldığı taktirde o insanın doğru yolda yürümesi engellenmiş irader alınmış olur. Açıkcası insana büyü yapıldığı zaman o insanı savunmasız bırakılmaktadır. Bu olayda Allah’a karşı gelmektedir. Din kitaplarının hepsinde büyünün ve büyü yapmanın çok kötü ve ağır bir suç olduğu yazmaktadır. Allah’ın her suçu bağışlayacağı belirtilmekte fakat büyü yapanı asla ve kesinlikle bağışlamayacağı belirtilmiştir.

Büyü yapmak ve yaptırmak büyük günahtır. Bir insanı değiştirmek büyük bir suç ve günahtır.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.