Borsa Nedir Nasıl Oynanır

Borsa Değerli evraklarla beraber ticaretin yapılmış olduğu kurum olarak adlandırabiliriz. Borsa bir piyasadır. Nedeni ise değerli evrakların yani menkul kıymetlerin ticaretinin alım satımının yapıldığı yerdir. Borsanın kendine özgün kuralları ve belirli standartları vardır. Borsa sadece hisse senetlerinin alım satım yapıldığı yer olarak görülmemelidir ayrıca ticari malların ve enstrümanların yapıldığı bir kurumdur.

Borsa bir piyasadır. Bunu sebebi ise menkul kıymet ticaretlerinin yapıldığı yer olmasıdır. Borsa kurumsaldır. Sebebi ise borsanın kendisine özgü bazı kural ve standartları vardır. Borsa alıcıların ve satıcıların karşılaşmasını sağlayan kolaylıklar sağlar.

Borsada alıcı ve satıcı yüz yüze gelmez. Borsada alım satım emirleri elektronik ortamda girilmesi ve bu emirlerin eşleşmesi ile olur.

Borsa Nasıl Oynanır

Borsa olayı takip ve hissetme işi olarak adlandırabiliriz. Büyük parası olanlar parası olan kişiler kazanır. Ortada dalgalanmalar olur ve bunları hissetmeniz gerekmektedir. Doğru kağıdı yakarlarsanız borsadan çok kazançlı çıkabilirsiniz.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.