Bebek Nasıl Yapılır

Bebek yapmak istiyorsanız yumurtalama döneminizi bilmenizin size büyük fayda sağlayacığı şüphesiz bir gerçektir. Bu şekilde hamile kalabilme şansı çok yüksektir.

Yumurtalama döneminde hormonal değişiklikler nedeniyle vücut ısısı 0,5 le 1,6 derece arasında değişken artışlar gösterebiliyor.
Yumurtalama olduktan sonra vücut ısısı öncelikle hafif bir şekilde düşer, progesteron hormunu salgısı aracılığıyla tekrar yükselme gösterir. Bu şekilde hamile kalma imkanınızın düşük mü yüksek mi olduğunu hangi günlerde kalabilirim veya kalamayabilirim bunları belirleyebilirsiz.

Hamile kalmayı planladığınız günden sonra vücut ısınızı düzenli bir şekilde kontrol edin. Bu şekilde her ay hangi günlerde doğurganlığınızın arttığını öğrenebilirsiniz.

Vücut ısısı sabah uykudan uyandıktan hemen sonra ölçülmesi gerekmektedir. Ateş ölçeri dilinizi altına yerleştirip ortalama 5 dakika bekleyin. Eğer derece dijital ise sesi bekleyin.

Hamile kalma esnasında kilo çok önemlidir. Normal bir kiloda olmanız hamile kalmanızı kolaylaştıracağı gibi hamilelik döneminizin rahat geçmesinede büyük yarar sağlayacaktır.

Erkekler için sıkı elbiseler giymemeleri gerekmektedir. Sıkı elbiseler yüksek sıcaklığa neden oluyor. Buda sağlıklı sperm üretilmesine engel oluyor. Sıcak banyodada uzun süre kalmamanız sizin yararınıza olacaktır.

Günde 400 mcg folik acid alın.

Kadın ve erkeğin bu dönemde alkol ve sigaradan uzak durmasında fayda var. Alkol ve sigaranın kadının doğurganlığını yüzde 50 azalttığını ve erkeğin spermlerinin kalitesini ve sayısını düşürdüğü bilinmektedir.

Stresten uzak durmanız çok faydalı olacaktır. Stres doğurğanlığı olumsuz yönde etkiliyor.

İstediğiniz zaman hamile kalamamış olmanız mutlaka bir probleminiz olduğunu göstermez.Çiftlerin %80’i bir yıl deneme sonunda,%10’u ise ikinci yılın sonunda hamile kalmayı başarabiliyorlar.

Kaynak: buyutec.net

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.