Adsense den Banlanmamak İçin Neler Yapmalıyız?

Adsense biz webmasterların en önemli gelir kaynaklarından biri. Bir çok web sitesi sahibi Google Adsense kullanarak para kazanıyor veya sadece sitenin sunucu masraflarını bu şekilde çıkarıyor. Eğer adsense bizim en önemli gelir kaynaklarımızdan biri ise bu oyunu dikkatli bir şekilde kuralına göre oynamak gerekir.

Google Adsense’yi yeni kullanmaya başlayanların yaptığı en büyük hatalardan biri kendi reklamlarına tıklamasıdır. Yayıncı bunu henüz bilmiyor olabilir ama Adsense sistemi bu konuda çok hassastır. İçeriğini bilemediğimiz çok gelişmiş analiz sitemlerine sahip olan adsense sisteminden hile ile para kazanmayı, kend reklamlarınıza tıklayarak ödeme beklemeyi düşünmeyin bile. Adsense sistemine bu tür girişimlerde yakalanmak ihtimaliniz %100 dür. Kesinlikle ödeme alamassınız.

Şimdi sizlere adsense den banlanmamak için bazı maddeler yazacağım. Bunları dikkate alırsanız daha sağlıklı bir hesabınız olmuş olur ve ödemelerinizde sıkıntı yaşamassınız..

1. Kesinlikle Kendi reklamlarınıza tıklamayın.
Bahsettiğimiz gibi Google çok yüksek teknolojide alt yapı ve sistemlere sahiptir. Kendi reklamlarınıza tıklayarak bir gün ödeme almanız imkansız ötesidir. Adsenseden bu tür hareketler kesinlikle kaçmaz. Direk enselenirsiniz 🙂

2. Reklamlarınıza tıklaması için kimseyi teşvik etmeyin.Google reklamlara tıklayan kullanıcıları yine gelişmiş sistemleri sayesinde çok ayrıntılı bilgiler ile kayıt altında tutar ve onların hareketleri izler. Bu yöntem ile de direkt olarak ban sözkonusudur.

3. Reklam yerleşimlerinize dikkat edin..
Ziyaretçiyi reklamlara tıklamaya teşvik edecek her türlü yerleşimden kaçının. Bu tür bir yönyem uyguladıgınızda Sayfa To oranınız zir ve yapar. Tabi bu zirve yapan Sayfa To oranınız google’ın gözünden kesinlikle kaçmaz. Takibe alınırsınız ve yüksek ihtimalle banlanırsınız.

4. Sayfa To oranlarınızda aşırı yükselme varsa adsense ye bildirin.
Adsense reklamlarınız sitenize saldırmak isteyen kişilerce hedef alınabilir. Bu durumda aşırı tıklama ile karşılarşırsınız. Yani geçersiz tıklamalar. Bu ne kadar banlanma sebebi olsada Adsense gelişmiş sistemi sayesinde bu tıkları etkisiz olarak değerlendirir ve bu tıklamalar için ödeme yapmaz. Her ne kadar bu konuda Adsense ye güvenimiz sonsuz olsada bu durumla karşılaşıldıgında bir mail ile durumu bildirmek gerekir kendimizi sağlama almak için.

Bu madeller zamanla güncellenecektir. Şimdilik bu kadarınız yazabildim. Tüm webmaster arkadaşlara sevgiler..

Yazan : Hurgeneral
Yazı izinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz. Aksi taktirde yasal haklar sonuna kadar kullanılır..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.