Googleda çalışmak ve çalışanları

Googleda çalışmak belkide tüm webmasterların en büyük hayallerinden birisi olabilir, googleda çalışmak için gereken şartlar nelerdir bilmiyorum ama, google çalışanlarının çok iyi şartlarda çalıştıkları kesin.

Google dünyanın en büyük 9. teknoloji şirketi ve aynı zaman 8. en yüksek karı elde eden teknoloji şirketi. Bu listede tabiki apple nokia gibi dev isimler yer alıyor, dolayısı ile şöyle diyebilirizki, google yalnızca arama motoru ile kazandığı parayı bu kadar büyük bir seviyeye tamamen çalışanları sayesinde getiriyor.

Birçok firmada yapılan araştırmalarda görüyoruzki. Yüksek paraları kazanan şirketler kendi bünyelerinde binlerce insan çalıştırıyor, çalışan başına düşen şirket geliri ise çok fazla yükseklere çıkmıyor, yani çoğu şirket çok eleman ile az para kazanıyor, buda işçilerden aldıkları verimin az olduğunu gösteriyor, veya tabiki kar marjının. Oysa google’ da bir eleman kişi başı google şirketine 200bin $ civarı bir kar sağlıyor ortalama olarak.

Ayrıca yapılan birçok istatistiklerde görünüyorki google neredeyse dünyayı ele geçirmeye başladı, bunlara örnek olarak dünyadaki sunucuların &3 ünün google’ a ait olması var. Ayrıca internette gezebileceğiniz birçok site neredeyse artık google ‘ a ait diyebiliriz.

Peki google bunca şeyi nasıl başarıyor, bunu aslında çalışanlarının moralini yüksek tutarak, tüm çalışanlarını gerçekten iyi seçerek başarıyor, Bunuda çeşitli yollarla yapıyor, örneğin iyi maaş ödeyerek, iyi çalışma alanları sunarak, şirket gelirinden pay vererek vs. çalışanlarının verimlerini arttırıyor.

Google çalışanları nasıl yerlerde çalışıyor görmek istermisiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.