Tema ile “Hemen Çıkma Oranı”

Google‘ın dikkat ettiği ince noktalardan birisidir “Hemen Çıkma Oranı” Ziyaretçilerin girdikleri sayfadan memnun kalıp kalmadıkalrını görüntüler. Eğer memnunsalar sitede biraz zaman geçirirler. İşte bu memnunuyeti sağlamak biraz zordur. Normal bir sitede (tahminimce) Hemen Çıkma Oranı %80-60 arasındadır. Tabi bunun dışında olamaz diye bir kaide yok.

Ne kadar düşük olursa o kadar iyi demektir. Google sitenize uğrayan kişilerin girip de memnun kaldığını görür ise bi dahaki sefere sitenizi aynı aramada daha da yukarı çıkarır.

Beni Takip ediyorsanız biliyorsunuzdur yakın zamanda temamı değiştirdim ve şimdilik memnunum. Trafik konusunda ufak tefek sıkıntılar olsa da çok önemli değil.

Yeni temamı kurduğum zamandan beri Hemen Çıkma Oranı %3-5 arası azaldı. Ufak gibi görünebilir ama bence gayet iyi bir sonuç. Aynı zamanda sitemde geçirilen süre çok daha fazla arttı. Bunların faydasını ilerde göreceğimi düşünüyorum.

Tüm bunların dışında bir de aldığım yorum sayısı arttı. Ziyaretçiler sitede daha çok gezince daha çok yorum yapıyorlar saolsunlar. Umarım bu böyle devam eder.

Tahminimce bunun en büyük nedeni temanın daha profesyonel durması. Ne çok sade ne de çok çocukça. Çiyaretçileri rahatsız edecek kadar reklam da yok. Eğer tema arıyorsanız bakınız..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.