Metin 2 Yasaklanıyor mu?

metin 2 ekran görüntüsüEn çok oynanan RGP oyunlarından biris olan Metin2 ile ilgili yaşanan olaylardan sonra İçişleri Bakanlığı harekete geçti. Oyunun yasaklanması bekleniyor. Gerekçe olarak çocukların ruh ve sinir sağlığını bozduğu gösteriliyor.

Yasaklamanın diğer bir nedeni de metin2’nin sahip olduğu gerçekci grafikler. Bakanlık bunun 18 yaşından küçük çocukları yaşamdan kopardğını görüşünde. Ne olacağı netlik kazanmasa da oyun büyük ihtimalle yasaklanacak.

Yorum

Gerçekten de oyun bağımlılık yapıyor ve çocukları yaşamdan koparabiliyor. Ama yine de bu oyunun yasaklanmasını gerektirmez. Lakin ailelerin çocukları ile doğru düzgün ilgilenmemesi ve bunlara göz yumması durumunda oyun yasaklanırsa hiç kızmam. Aksine sevinirim. Gerçekten çevremde de görüyorum çocuklar birbirlerine bu oyunları anlatıp duruyorlar. Dünyadan haberleri yok…

Youtube gibi platformların yasaklanmasını da destekliyorsundur sen” gibi bir düşünce aklınıza gelmesin. Bu ikisi ayrı olay. Metin2 bir oyun ve çocukların çok fazla zamanını öldürüyor..

Latest Comments
  1. emre
  2. Yasin ESen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.