Hızlı İndexlenme İpuçları

Google’da hızlı indexlenmek için birkaç ufak taktik. Yazı r10‘da seohocası tarafından yazılmıştır.

Yazının kaynağı: r10

 1. Güncel İçeriğe Sahip OlmaSitenizin güncellenme miktarına göre Google bot sitenize uğrar. Yani güncel olma miktarınıza göre hızlı indexlenirsiniz.
 2. Sosyal İmleme SiteleriBu konudan sizlere daha önce de bahsetmiştim. Çok faydası oluyor gerçekten. Özellikle çok aktif imleme sitelerine Google bot sık sık uğrar. Bu yüzden yeni yazılan yazılarınızın linkini bu sitelere eklemek, Google’ın yaznızı anında farketmenizi sağlayacaktır.
 3. Sosyal Paylaşım SiteleriSosyal imelem siteleri dışında Facebook, Twitter veya Friendfeed gibi siteleri kullanmanız da indexlenme hızınızı arttıracaktır. Özellikle Friendfeed’in kullanımı çok basit. Üye olup RSS’inizi kaydedin, siz yazı ekeldiğiniz zaman Friendfeed’de görünecektir.
 4. Ping AtmaWordPress, Blogger gibi hazır sistemleri kullananların uğraşmasına gerek yok. Zaten bu iş burada otomatik olarak gerçekleştiriyor. Eğer yoksa pingomatic gibi siteleri elle kullanmanız gerekecetir.
 5. Yazı ve yazı sayfalarındaki güncellemelerArkadaş bu bölümü daha detaylı belirtmiş ama ben özetliyim. Yazı sayfalarının güncel olması aslında çok ziyaretçi çekmenin en etkin yoludur. Çok yorum alan yazılar veya sürekli güncel tutulan içerikler Google’da daima yükselir. Yani çok yorum almaya çalışın. Arada sırada eski yazılarınızda cümleleri değiştirin.
 6. Nofollow Deyip Geçmeyin..!Çok sık güncellenen sitelere yorum bırakın. Nofollow olsa bile yine de bunu yapın. Uzman SEO’cular Nofollow’ların da faydalı hatta Dofollow’dan bile daha faydalı olduğunu belirtiyor.
 7. Gereksiz Ögeleri kaldırınSitenizi yavaşlatan gereksiz ögeler ve kodları kaldırın. Hızlı indexlenmeniz için önemli bir nokta.
 8. Son yazıları ListeleyinSon yazıları sitenizde bir köşede(footer,sidebar) da görüntülemeniz faydalı olacaktır. Ana sayfada dahil olmak üzere tüm sayfaları güncel olmasını sağlayacağı gibi bu yazıların daha hızlı indexlenmesini sağlar.

[ad]

Bunların dışında:

 • Benzer yazıları listelemek
 • Yazılara etiket eklemek
 • Google Toolbar kullanmak
 • Yazı linkinizi google’da aratmak

da etkili olacaktır.

Latest Comments
 1. sitene ekle

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.