Facebook’un Zararları

Facebook’un Zararları
Facebookta her ne kadar güzel ve eğlenceli vakit geçirsekte farkında olmadan yada farkında olduğumuz zararları vardır.Sizlere biraz bunlardan bahsetmek istiyorum.

İnternet bir denizdir kullanmasını bilirsen, eğer kullanmasını bilmezsen cehennemdir hayatını söndüren. Biz insanlar internette vakit geçirmeyi çok severiz. Zamanımızın büyük bir çoğunluğuna da Facebookta geçiririz. Facebook artık sigara gibi bağımlılık noktasına gelenler var ki ben şahsen tanıdığım birkaç kişi var. Facebookta farkında olmadan o kadar çok zaman geçiriyoruz ki o sosyal ağ yüzünden sosyalleşemiyoruz, aile arasında bağ kopma noktalarına geliyor.Eskiden facebook, tweeter vs. yoktu ve aile bağları daha sağlamdı.

Sadece aile bağlarının kopmasıyla kalmıyor kişiler farkında olmadan konuşmuyor sadece karşılıklı yazıştıkları için içlerine kapanık bir hale geliyorlar.

Facebookta bildiğiniz gibi poker ve farmvilla oyunları da bulunmaktadır. Facebookta kişiler poker oynayıp kazanınca ben bunu artık öğrendim gerçekte de oynasam kazanır düşüncesine kapılıp o ilk hatayı yapıyorlar ve kumara başlıyorlar.

Amacım sizleri korkutmak değil sadece neler yaptığınızın farkına varın her şeyi iyi ayarlayın. Makalede kullanmış olduğun cümleyi tekrarlıyorum
“İnternet bir denizdir kullanmasını bilirsen, eğer kullanmasını bilmezsen cehennemdir hayatını söndüren”

Latest Comments
  1. nur ak
  2. seyran

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.