Banka Hesabınız Tehlikede!!

Merhaba Arkadaşlar

Kısa bir zaman önce sanal bankacılık suçlarını azaltmak için kullanıcılara tek kullanımlık şifreler verilmişti hatırlarsanız.Günümüz gelişen teknolojisiyle artık hackerların yapamayacağı artık sanal internet bankacılığındaki dolandırılıcığa son dediğimiz bu sistemi de aşmış bulunuyorlar.Nasıl mı? Herkes eminim bu sorunun cevabını merak ediyordur ve bizde merakları giderelim açıklayalım nasıl bununda üstünden geldiklerini.

Hackerların kodlamış oldukları virüsler( Truvalar ) sayesinde kişilerin banka hesaplarına girilebiliyor. Bu Truvalar  nasıl sistemimize bulaşıyor? Artık hackerlar işin para yönünde değilde zevk alması yönündeler bunun için sadece 1-2 kişi hedef almıyorlar binleri hatta milyonları hedefe alıyorlar.Bu hedeflere ulaşması zor ama geçen yazımda anlattığım İnternet Explorer Açığı sayesinde binlere ulaşmasını çok kolay bir hale getiriliyor.

Peki bu Kodlar Nasıl Çalışıyor?

Müşterilerin tarayıcılarına sızan bu akıl almaz şekilde kodlanan Truvalar tek kullanımlık olan şifrelerin şifreleri çalıyorlar ve bu şifreleri çaldıkları gibide hackerların banka hesabına transfer edebiliyorlar.

Sizlerde bu kötü niyetli kişilerin hedefi olmamak için önceki yazımda yazdığım korunma yollarını uygulamanızı tavsiye ederim

İNTERNET EXPLORER AÇIĞI

İyi günler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.