Her çeşit Yazı Yazarım Diyen Blogcular için: Para Kazanma

Blogcu‘lar para kazanmak için genellikle Adsense‘yi tercih eder (Benim gibi..) Evet en iyi yollardan birisi bu sanıyorum. Peki daha farklı bir yol yok mu? Var hem de çok daha zevkli.. Biraz SEO bilgisi gerekse bile sadece aşağıdaki kriterlere uyarak para kazanabilirsiniz. Günlük sadece 1 Yazı. Kaliteli olsun, özgün olsun yeter ki. Bu arada asıl blogunuz ile ilgilenebilirsiniz.

Biliyorsunuz ki blogumuzdan para kazanmak için yani Adsense’den kazanmak içeriği geniş tutmalıyız. Domainimiz eski olmalı. İşte bununla uğraşırken canımızın sıkılmaması için uğraşacağımız bu sektör daha var. Çok daha fazla kazanabilirsiniz.

Google’da yükselmek için birçok insan çok para harcar. Her kelimede yükselmek ayrı bir uğraş ayrı bir fedekarlık(para) gerektirir. Ama biz basit kelimelerde yüksek sıralara çıkarak para kazanacağız.

Örneğin “İstanbul Mobilya” kelimesinde google’da ilk sıraya çıkmak zannediyorum çok zordur. Ondan biraz daha kolay olan “İstanbul Mobilya Mağazaları” kelimesi var. Bundan da daha kolay olarak “istanbul anadolu yakası mobilyacılar” kelimesi var..

Yani bizim yacapağımız ilk sıraya yükselmesi kolay bir kelime bulmak. Örneğini yukarıda belirttik:

“istanbul anadolu yakası mobilyacılar”

Bu kelimede yükselmek çok kolay olmasa bile çok zor da değil. “anadaluyakasimobilya“.net, .org vs. bir domain alsanız günde bir yazı ile biraz da backlink yaparak bu kelimede ilk sıraya çıkabilirsiniz. bu kelimede ilk sıraya varmanız çok zor değil.

Bundan sonra ise sitenizi kiralayabilir veyahut satabilirsiniz. Eğer bu kelimede ilk sıraya çıksanız ve günlük 50 teil hit falan alsanız bu alanı 1 aylığına 200-300 liraya kiralayabilirsiniz. Hatta Adsense’den bile kazanabilirsiniz. Mobilya reklamları baya kazandırır herhalde.

Yani ticaret yapacaksınız. En kötü ihtimalle siteyi başkasına satarsınız. İnanın siteyi alan birisi çıkar ve yukarıda söylediğim parayı kazanabilir.

Son bir tavsiye daha

“istanbul” ve “mobilya” gibi anahtar kelimelerden bir domain alın. Sonrasında ise, bu domaine subdomain olarak İstanbul semtlerini yazın. Örnek:

  • kadikoy.istanbulxxmobilya.com
  • taksim.istanbulxxmobilya.com
  • bahcelievler.istanbulxxmobilya.com

Örnekleri arttırabiliriz. tum bu açtığınız sayları Google’da yükseltin. Hatta 1 yıl bekleyin ve en az 3 günde bir her subdomain sayfasına bir yazı eklemeye çalışın. Çok kazanırsınız.

Tabi istanbul dışındaki illerde de bunları uygulayabilirsiniz.

Google’da Nasıl Yükselirim

İlham Kaynağı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.