Hangi DNS Adresi Daha hızlı? – Namebench İndir

Forumlarda falan millet birbirine  “Hangi DNS Adresi daha hızlı?” vs. sorular sorar durur. Ama hiçbiri size tam cevabı vermez. En iyisi en hızlı DNS adresini siz kendiniz bulun.

Namebench adlı program ile sizin için en uygun DNS adresini bulabileceksiniz. Kendi belirlediğiniz DNS adreslerini kendi aralarında yarıştırabileceksiniz 🙂 İşte Namebench’den ekran görüntüsü:

Namebench

[ad]Virgüllerle hangi DNS adresi denemek istediğinizi belirtin. Sonra “Start Benchmark”a basın. Başka ayarlar da yapabilirsiniz ama orjinal ayarları gayet uygun. İşlem 10-20 dk kadar sürüyor. İşlem bitinca sağ tarafta sizin için en uygun DNS adresi görüntülenilir.

NOT: Bu işlem gerçekleştirilirken internette gezmeyin.Antivirüsünüzün güncelleme yapmasını engelleyin. Ayrıca MSn gibi arkaplanda internet kullanan tüm programları kapatın. Ekrana çıkacak olan sonuçları etkileyebilirsiniz.

Tavsiye: Bulduğunuz DNS adresi sizin için o an çok iyi performans sağlayabilir. Ama her zaman hızlı değildir. Yani internetiniz yavaşladığı zaman yeni bir DNS adresi bulmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.