Google’da Kelime Bazlı Yükselmek!

seoGoogle‘da kelime bazlı yükselmek çok zordur. Bu işe çok para harcayanlar olmuştur. Her kelimenin de ayrı bir değeri vardır. Google’da “Haber” kelimesinde 1. olmak var(çooook zor..!) bir de “haber abc” kelimesinde yükselmek var.

Tabi herkesin hedefi farklı olabilir. Çok fazla sonucun olduğu bir kelimede yükselebilmeniz gerçekten çok zordur doğrusu. Peki biz Google’da nasıl yükseleceğiz?

Örneklendirerek anlatmak faydalı olacaktır. Bir mobilya mağazası için ana sayfa hazırladınız. Ana sayfanızda, Mağazanızın telefon numarası, adresi vs. falan var. Buradan müşterileri mağazanıza yönlendirmeyi planlıyorsunuz. Hepsi kolay da ziyaretçi çekmek zor işte 🙂

Nasıl yükseleceğinizden genel olarak bahsedeceğim. Öncelikle site içi Optimizyon yapalım.

Ana sayfayı Google’da yükselmek için genel olarak şöyle hazırlayacağız.

ABC Mobilya

Telefon no: 555 5 555 55

Adres: Ahmet sokak mehmet apartman vs vs.

——————————-

WordPress blogunuzdan son başlıklar

Tabi burada resimler vs. kullanabilirsiniz. Amaç şu, ana sayfamızda her zaman güncellenen bir alan bulundurmak. Böylece güncel kalacağız. Yani google’da yükseleceğiz. Google’ın güncel siteleri ne kadar sevdiğini hepimiz biliyoruz. Bir sayfa oluşturup ömür boyu öyle kalarak yükselmesini bekleyemezsiniz.

Yani Google’da yükselirken WordPress kullanacağız.

WordPress Kullanmamızın Nedenleri – İsteyen Okumayabilir

  • Site içi optimizyonunun neredeyse kusursuz olması.
  • Google’a ping atma gibi konularda kolaylık sağlaması
  • Güvenli olması

Site içi optimizyondan çok asıl merak edilen konu dış bağlantılar. Yani backlink nasıl yapacağız. Bu şemaolarak çizdim:

[ad]

backlink

Paint’den bu kadar çizilebiliyor ama anlatmak istediğim şeyi anlatabildiğimi düşünüyorum. Özetliyecek olursak:

 1. Ana Bağlantı oluşturuyoruz. Yani bizi asıl yükseletecek sayfayı. Bu sayfayı kendimiz oluşturmamız daha sağlıklı olacaktır. Unutmayın bu sayfa yükselirse siz de yükselirsiniz. Bu ana bağlantıyı Blogcu’dan açmanızı ve sitenizin konusuyla alakalı olmasını tavsiye ediyorum. Blogcu ile hem pagerank değerinizi yükseltebilirsiniz hem de Google’da iyi bir konuma sahip olabilirsiniz.
 2. Sonra ücretli ya da ücretsiz aldığınız bağlantıların çok büyük bir bölümünü bu ana bağlantıya yönlendiriyorsunuz. Mesela 5 link aldıysanız 4’ünü ana bağlantıya 1’ini asıl sayfanıza yönlendirin. Sonuçta ana Backlink’inizi yükseltmeniz daha kolay olacaktır. Çıkıntı bağlantı dediğim 5 linkden birisi oluyor. KAfanıza takılmasın.

Neden Bütün Linkleri Direk Ana Sayfaya vermiyoruz?

blogcu.com dan açacağınız blog sayfalarının zaten google’da özel bir yeri vardır. Yani zaten çabuk yükselecektir. Orası çabuk yükselsin ki asıl sayfanız da çabuk yükselsin. Unutmayın google’da durmadan yenileniyor ve bu eski numaraları pek yemiyor. Günümüzde moda bu.

Blogcu kullanmamızın nedeni!

Blogcu kendi içinde sağladığı optimizasyon sayesinde kendi alt sayfalarının(yani bizim) pagerankımızın yüksek olmasını sağlıyor.

Alıntı yapmadan kaynak gösteriniz.. Teşekkürler..

Latest Comments
 1. Kayserili
 2. Hasan
 3. Sohbet
 4. Besi
 5. magazin
 6. tolga

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.