Firefox Sıktı, Chrome’cu oldum!

Bilgisayarım gittikçe yavaşlıyor. Bu arada Firefox’u kullanmak da işkence gibi geliyor gerçekten. Son dönemde yaptığı yeniliklerle internet dünyasına damgasını vuran Google Chrome‘u denemeye başladım. Bende oluşturduğu ilk izlenimler gayet güzel.

Tarayıcı hem sayfaları hızlı açıyor hem de çok hızlı. Firefox’da yer alan Eklenti özelliğinin Chrome’a da gelmesi beni biraz Google Chrome’a yönlendirdi açıkcası.

Ferah bir ortamda internet sayfalarını görüntüleyebiliyorsunuz. Tüm bunların yanı sıra, sayfadaki nesnelerin özelliklerini gösterme vs. konularda çok daha gelişmiş özellikleri var. Mesela bir linke tıklayıp “Öğeyi Denetle” dediğiniz zaman nesnenin HTML özellikeri, CSS kaynağı vs vs. birçok bilgi gösteriyor. Tam bir Webmaster tarayıcısı olmuş 🙂

Haber7 gibi bilindik haber sitelerinde biraz dolandım ve gezmek gerçekten çok rahat. Ama arada ufak tefek sorunlar da olmuyor değil. Umarım düzeltilir hepsi.

Bu arada gözüme takıldı. Aynı Microsoft Word’de olduğu gibi Chrome da Türkçe olmayan kelimelerin altını kırmızı olarak çiziyor. BilgiSpot’da yazı eklerken yaptığım imla hatalarını görmemi sağlıyor. Daha Chrome eklentilerini denemedim. Bakalım onu da en kısa zamanda denemeyi düşünüyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.