Doğru Backlink Kasma Yöntemi – Yapılan Hatalar

seoBirçok kişi bedavaya Dofollow link arar durur. Tamam Dofollow linklerin faydası var ama Pagerankınızı arttırmaktan başka pek işe yaramıyor.. Bir de bir kelimede yükselmenizi sağlıyor. Zaten blogger‘ların da buna çok ihtiyacı yok. Günlük 30 dk’ınızı backlink arayarak harcayacağınıza bu vakti yazı (makale) yazarak  & okuyarak değerlendirseniz daha faydalı olur.

Zaten bu işi ciddiye alıyorsanız 10-15 lira verir ücretli olarak sağlam bir link alırsınız. 10 kişiyle link değişimi yapıyoruz abuk sabuk bir sürü siteye linkimizi veriyoruz.. Acaba düşündünüz mü bunları Google hala kale alıyor mu? Tabi ki alıyor ama eskisi kadar değil.

Bu şahsi görüşümdür ama bence Google artık en çok içeriğe önem veriyor. Yani içerik özgün mü, kaliteli mi, ziyaretçileri memnun ediyor mu, vs vs. Ama en önemlisi başka siteler tavsiye ediyor mu?

Hiç bir zaman “www.bilgispot.com” adresi içi dofollow link aramadım. Çünkü ana sayfama ziyaretçi çeksem ne yazar. Girse girse, 10-15 kişi. Backlink hiç yapmıyor muyum, yapıyorum ama ana sayfama değil…

Mesela bir makale yazdım. Eğer bunun çok ziyaretçi çekeceğini düşünüyorsam 1 hafta beklerim. Google’da iyice bir yer edinmesini. Daha sonra bir foruma gidip buradaki yazımı yeniden yazarım. Yani kopyala yapıştır değil.. Sonra da kendime link veririm. Tabi bu forumdaki linkleri Google görebilmeli ve Dofollow olmalı. Bu şekilde bir kaç forum var bunları kullanabilirsiniz. Hem ziyaretçi sayımı arttırıyor hem de Google’da yükseliyorum.

Çok faydasını göreceksiniz emin olun. Burada Analytics de çok işe yarıyor. Mesela Google’dan ziyaretçi çeken yazılarıma bakıyorum. Çok geri de olsa bile ziyaretçi getiriyorsa hemen yine bir foruma gidip benzerini yazıp altına alıntıdır diye link veriyorum.. O yazı da google’da yükseliveriyor. Tabi bu arada forumdan ziyaretçiler de gelmeye devam ediyor…

Umarım anlatmak istediğimi belirtebilmişimdir.

Latest Comments
 1. Ahmet
 2. mutrat
 3. web tasarımı
 4. ali
 5. Aziz Doğançay
 6. Ahmet
 7. Enes Bektaş
 8. paslanmaz flanş
 9. Ali Ayhana
 10. mustafa eraslan
 11. emre
 12. chat
 13. bytifani
 14. serdengecer
 15. Haydat TANRIVERDİ
 16. Diyarbakır Evden Eve
 17. Metin2Hile
 18. rohat
 19. paslanmaz sac
 20. Sitene Ekle
 21. Naim
 22. emrah eren
 23. Cemal IŞILAK
 24. muhabbet
 25. emrah eren
 26. Bilgi & Paylasim
 27. güvenlik kamera
 28. gezgindervis
 29. evlilik sitesi
 30. hallederik
 31. abigu
 32. jigolo
 33. kktcmedya
 34. Toptan Ayakkabı
 35. Mr escalips
 36. Maç Özetleri
 37. gokhan
 38. banko kupon
 39. iddaa
 40. Maç özetleri
 41. sue oyunlari
 42. Tolga
 43. delta41
 44. afk07
 45. mert
 46. aykut
 47. Film izle
 48. tolga
 49. ali

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.