Adsense “Son Ödemeden İtibaren” Sorunu

Biliyorsunuz ki Adsense‘de yapılan değişiklikten dolayı Banka hesap bilgilerimizi güncellemiştik. Bu olaydan sonra Adsense kullanıcıları bir sorunla karşılaştı. Hesaplarındaki Biriken parayı göremiyorlardı. Yani Adsense’de “Son Ödemeden İtibaren” sekmesi kalkmıştı.

Ben de bu sorunla karşı karşıya kaldım. Peki 100$’a erişmemiz için daha ne kadar gerektiğini nasıl öğrenebiliriz? Ve bu sorun neden kaynaklanıyor?

Sorunun Nedeni: IBAN ayarlarınızı güncelledikten sonra hiç ödememe almamanız. Yani ilk ödemeyi aldığınız zaman bu sorun gidecek.

Son Ödemeden İtibaren ne kadar kazandım?

Bunu öğrenmek biraz hikayeli ama yapacak birşey yok 🙂 Şimdi google Adsense’ye giriş yapalım. Sonra “Hesabım” sekmesine gelin. Buradan “Ödeme Geçmişi” sekmesine tıklayın. Şimdi bir rapor çıkacak. Buradan “Görünüm” yazan yerden “Her Zaman” ı seçin.

En aağıya doğru inin. Son aldığınız ödemeye bakın. Yani 100$ı geçtikten sonra aldığınız ilk ödemeye.

Neyse Şimdi ödeme yapılan aydan bir önceki ayı kafanıza yerleştirin. Örneğin, Kasım’ın 2’sinde ödeme aldıysanız “1 Ekim” aklınızda kalsın.Adsense’den “Raporlar – > Gelişmiş Raporlar” kısmına gelin. “Tarih aralığını seçin” yazan yerden, aklınızda tutmanızı söylediğim tarihi ilk kısmda belirtin. İkinci tarihse bugünün tarihi olsun.

Raporları aldığınızda en aşağıda Son ödemeden itibaren kazandığınız kazanç görüntülenecektir.

Biraz kraışık anlattım kusur bakmayın..

Latest Comments
  1. berkcan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.