MS Security Essentials – İnceleme

Microsoft, MS Security Essentials adlı ücretsiz antivirüsünü geçtiğimiz günlerde indirilmeye sunmuştu. Bundan bahsetmiştim ve bizzat o günden bu yana Essentials Security’i incelemdim ve sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedim.

ms-security-essentialsEssentials, bilgisayarımda sadece 3 virus ve trojan buldu. Çıktığı günden beri kullanıyorum. Başka bulamadı. Ayrıca ilk potunu da Antisansur adlı trojandan kırdı. (En azından benim fark ettiğim hataydı) Hatta bahsetmiştim Antisansur denilen trojandan. Youtube‘a girme vaadiyle bilgisayarınıza bulaşıyordu hain 🙂 Silme yönteminden bile söz etmiştim.

Ayrıca, kurduğumdan beri bilgisayarımın çok yavaşladığına bahse girebilirim. Üstelik çok da aktif bir antivirüse benzemiyor. En son antisansür olayından sonra, MS Security Essentials’ı daha dikkatli inceledim ve kalitesiz olduğun karar verdim.

Bunun yerine çok daha kaliteli & ücretsiz bir çözüm var:

Avira AntiVir

Avira‘yı daha önce de ücretsiz & ücretli sürümünü kullandım. Essentials’dan çok daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz. Essentials ilk çıktığında Microsoft’a ait olması benim kaliteli olduğuna ananmamı sağlamıştı ama düşüncemi geri alıyorum ve tekrar Avira Antivir diyorum. İndirmek isteyenler:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.