Misyonerler ve Siteleri

Arada sırada, Adsense reklamlarıma baktığım zaman ilginç siteler görüyorum. Bu siteleri hemen Adsense’den filtreye alsam da o kadar çok misyoner site var ki hangi birisiyle uğraşacağınızı bilemiyorsunuz.

Biraz önce bunlara bakmak için bi giriyim dedim. Gezdim bu siteleri biraz. O kadar ilginç şeyler var ki 🙂 Para karşılığı insanları Müslüman yapıyorlar diye haberler falan. Hatta uydurma hikayeler de var. Bunların içinde, bazı İmamları Hristiyanlaştırdıkları falan da var.

İşte size kısa bir uydurmaca hikaye:

. Bir hıristiyan, hocanın oğluna incillerden birini veriyor. Ona, “Kur’an beni kurtarmadı, değiştirilmiş İncil beni nasıl kurtarabilir ki?” dedirtiyor. Ama yine de okutuyor. İnciller sevgiden söz ediyormuş, günahlardan da temizliyormuş. (Ey İsa, sen benim rabbimsin) demiş. İsa, hocanın oğlunun hayatını değiştirmiş, bütün kötü alışkanlıklarını bıraktırmış.Hocanın oğlu, hıristiyan olunca hiç kimse ona iş vermemiş. İsa’nın kendisini nasıl kurtardığını anlatınca, vahşi Müslümanlar ona hücum etmiş, polis onu tutuklamış. Karakolda, İncilleri komisere açıklamış. Komiser İncillerdeki gerçekleri öğrenince, onu serbest bırakmış.

Hocanın torunu esrar satıyormuş, kazandığı bütün parasını sekse ve kumara veriyormuş. Hıristiyan arkadaşını da birçok kere, seks filmlerine, içki içmeye veya kumara gitmeye çağırmışsa da, gitmemiş. Hıristiyana, “Sen neden böyle iyisin” demiş, o da, ben İsa imanlısıyım demiş. Hıristiyan buna bir İncil vermiş, günahı ve İsa’nın haçta bu torun için nasıl öldüğünü anlatmış. Toruna şunları söylettiriyor:
İsa, Tanrı ve ruhun, nasıl bir olduğunu anlayamadım. Tanrı, İsa ve Kutsal ruh düşüncesi çok karışıktı. Ama o, üçlü birliği açıkladı. Ben İnciller değişmiş sanırdım. Ama bu doğru değilmiş. Bir gece Yuhanna İncilini okuyordum ve İsa’nın haçta nasıl öldüğünü ve acı içerisinde nasıl kıvrandığını okudum. İşte o an günahkâr olduğumu anladım ve ağladım. Hıristiyanlığın doğruluğunu öğrenmek için, “Ey İsa gerçekten Kurtarıcı isen, gerçek tanrı isen hayatımı değiştir. Sigara, içki, kumar, kötü kadınlara ve kötü filmlere gitmek istemiyorum. İncillere boyun eğmek için, İsa sana iki aylık bir zaman tanıyorum” dedim. Bu iki ay içinde beni değiştirebilirse, ömür boyu Ona boyun eğecektim.

Sigarayı, içkiyi bıraktım ve diğer bütün kötü alışkanlıklarım sona erdi. İsa gerçekten hayatımı değiştirdi. Halbuki Müslüman iken, Allah’a yalvarmıştım da hiç faydası olmamıştı. İsa beni kurtardı. İsa’nın benim için haçta öldüğünü anladım. Beni kötü yerlere götürmek üzere gelen eski arkadaşlarıma “babam izin vermez” dedim. Baban kim dediler, «Tanrı İsa» dedim.

Hikaye’nin devamı var ama sanırım yeterli bu kadar. Misyonerler hiç kusura bakmasın ama, “Bir insan tarafından yazılan bir Kitap’a neden inanma ihtiyacı hissediyorlar?” Hristiyanlığı Barış Dini olarak gösteriyorlar 😀 Acaba Irak’a girip Petrol çalan ve insanları katleden Müslüman’lar mı? Gazze’de Yahudilerin Müslümanları katletmesine seslerini çıkarmayan kim? Günah işleyip işleyip Papaz‘a para karşılığında Günah Çıkartan bir dinden ne hayır gelebilir?

Sözüm yanlış anlaşılmasın Hz. İsa‘ya ve kitabına da inanırım. İncil de bir İlahi kitaptır ama art niyetliler tarafından değiştirilen, günümüz hristiyanlığını eleştiriyorum. Lütfen dikkatli olunuz…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.