Felaket Tellalı: Medya

Bir zamanlar Kuş Gribi diye medyaya öyle bir yansıtmışlardı ki, artık insanlar tavuk yemez olmuştu. Birçoğunuz hatırlıyorsunuzdur bu haberleri. Kuş gribi vakaları önceden de görülüyordu ve hala görülüyor. Ama medya işlemediği zaman kimse korkmuyor.

domuz-gribiTabi aslında insanlar şimdi de korkuyor. Bu sefer de Domuz Gribi ile birleşen Medya bu salgını o kadar çok anlatıyor ki insanlar da büyük bir korku oluştu. Birçok kişi sokağa çıkamıyor. Evet vakalar çok fazla ama çok ölümcül bir hastalık değil ki! Eğer başka bir hastalığınız varsa, bunun yanına domuz gribi de gelirse o zaman ölümcül oluyor. Bu kişiler de aşılarını olarak bu hastalıktan kurtulabilirler.

Bu kadar basit birşeyi medyanın abartarak işlemesi durumunda insanlarda hastalıkdan daha tehlikeli olan hastalık korkusu yayılıyor.

Bilmiyorum farkında mısınız ama normal gripden ölen birçok insan var. Eğer bunlar medyada işlense bu sefer gripden korkacaktı birçok kişi.

Demek istediğim şu, medyada yapılan bu haberlerden dolayı korkmayın. Gidin bu konunun en iyi, bilimsel olarak anlatıldığı yere oradan ihtimalleri okuyun ve öğrenin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.