Domuz Gribine karşı Anti-Bakteriyel Jel

domuz-gribiGündem Domuz Gribi olunca biz de sık sık değiniyoruz. Bugün yine birçoğumuzun içini rahatlatacak bir haber ile karşılaştım. Geçtiğimiz günlerde sözü edilen, Domuz Gribine karşı etkili olacağı söylenen jel hakkında bilgiler gün yüzüne çıktı.

Jel pazarında geniş bir yere sahip olan Pürel, H1N1 yani, Domuz Gribi’ne karşı geliştirdiği jelin etkinliği onaylandı. Pürel yazılı açıklamasında, Türkiye’de mouz gribinin dünyada olduğu gibi yayıldığını belirtti. Ayrıca H1N1 virüsünden korunmanın en güzel yolunun ise, el hijjeni olduğu da belirtildi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Viroloji ve Temel İmmünoloji Bilim Dalı Laboratuvarı tarafından yapılan araştırmaların, Pürel’in domuz giribi virüsünü (H1N1) yok etmede etkin bir el temizleme jeli olduğunu ortaya koyduğu kaydedildi.

Domuz Gribi hakkında Faydalı bilgiler:

Domuz Gribinin belirtileri

Burun akıntısı, titreme, halsizlik, Çocuklarda hızlı nefes alıp verme, rengin mavi olması ve zayıflık, Ergin bireylerde ise nefes darlığı, şiddetli ateş, bulantı ve kusma

Zor Bulaşıyor

Yapılan bilimsel araştırmalarda H1N1 virüsünün diğer grip virüslerinden bir eksiğe sahip olduğunu ve bu eksikliğinde virüsün zor yayılmasına neden olduğu açıklandı.

Hollandalı araştırmacıların incelemelerinde domuz gribi virüsünün burunda kalabileceği çok iyi bir ortam olduğunu ve burada kalma süresi uzadıkça çok tehlikeli sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Hayvanlar üzerinde Yapılan bir deneyde normal giribin bir hayvandna tümüne geçtiği, H1N1 virüsünün ise sadece 9 hayvadan 6’sına bulaştığı belirtildi. Ayrıca normal bir aile ortamında gribin diğer bireylere geçme olasılığı %20 ile %30 iken H1N1 virüsünün geçme olasılığı çok daha düşük.

Latest Comments
  1. BilgiSpot
  2. burak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.